Trwa ładowanie...
d1md533

Owsiak odpowiada na zarzuty twórcy Gadu-Gadu. Ostre słowa i oświadczenie fundacji

"Napisałeś stek bzdur" - oburza się Jurek Owsiak. Komentuje w ten sposób ostry wpis na temat swój i działalności WOŚP, jaki na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił Łukasz Foltyn, twórca Gadu-Gadu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jurek Owsiak odpowiada twórcy Gadu-Gadu
Jurek Owsiak odpowiada twórcy Gadu-Gadu (East News)
d1md533

Łukasz Foltyn zamieścił w czwartek wpis, który nie mógł pozostać bez odpowiedzi Owsiaka. Stwierdził bowiem, że nie brak sprzętu jest problemem w służbie zdrowia. "W żadnym polskim szpitalu nie brakuje sprzętu, wręcz przeciwnie" - napisał.

"NFZ wydaje na ratowanie życia i leczenie Polaków blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP. (...) A ludzie uważają, że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia" - zwrócił uwagę Foltyn. Jak dodał, z Owsiaka robi się świętego, a ludzie przekazujący pieniądze czują się bohaterami, "i tylko pacjenci praktycznie żadnej korzyści z WOŚP nie mają".

W jego opinii pieniędzy "brakuje na więcej etatów dla lekarzy, pielęgniarek, na podwyżki płac, na nowoczesne leki - ale nie na sprzęt". Dlatego uważa, że mamy do czynienia z mitem WOŚP. Mocne słowa padły także pod adresem samego Owsiaka. Nazwał go bowiem "największym szkodnikiem służby zdrowia i chorujących".

d1md533

Wpis został usunięty z jego profilu, ale zostały inne, traktujące kwestie WOŚP w podobny sposób.

Odpowiedź Owsiaka

Na te słowa zareagował Jurek Owsiak. "Łukasz? Czy coś się stało? Gadu Gadu czyniło (i nadal czyni) nieprawdopodobnie piękne historie wokół WOŚP! Wszystkich nas to bawiło, cieszyło, a na końcu z tych zdobytych także przez Ciebie i Twoją załogę pieniędzy, kupowaliśmy sprzęt medyczny" - zaczął łagodnie.

"Jeśli, Łukasz, coś nie styka – OK! Każdy ma do tego prawo. Tylko błagam, zrób coś, o co prosimy od lat - jak nie grasz, nie przeszkadzaj" - zaapelował.

"Jesteśmy poruszeni"

Owsiak odsyła także do oświadczenia Fundacji. "Jesteśmy poruszeni opiniami pana Łukasza Foltyna. (...) Niemniej - do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała na sprzęt medyczny ponad 951 mln złotych. Na oddziały polskich szpitali trafiło ponad 59 700 urządzeń medycznych zakupionych dzięki ofiarności i zaangażowaniu Polaków. (...) Może więc warto by zapytać o to, co realnie WOŚP dało systemowi opieki zdrowotnej w Polsce, specjalistów, profesjonalistów, lekarzy, ordynatorów i dyrektorów szpitali. A na końcu również pacjentów i rodziców leczonych w Polsce dzieci. Powtarzanie opinii kogoś, kto nie jest najlepiej zorientowany w sprawach, o których próbuje coś napisać, jest po prostu krzywdzące dla wszystkich tych, którzy już za moment ruszą by razem z nami zagrać w 27. Finale Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy" - czytamy w oświadczeniu.

d1md533

"WOŚP nigdy nie rościło sobie prawa ani nie stawia się w roli siły zastępującej systemową opiekę zdrowotną w Polsce. NFZ i Ministerstwo Zdrowia organizują i odpowiadają za to, by każdemu Polakowi zapewnić zagwarantowaną w konstytucji opiekę, kiedy zdarzy się choroba. A Orkiestra stara się ze wszystkich swoich sił - pomóc" - czytamy na stronie Fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1md533

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1md533

d1md533
Więcej tematów