Trwa ładowanie...
01-05-2016 21:51

Otwarto halę na lotnisku Zaventem w Brukseli

• Blisko sześć tygodni po zamachach z 22 marca na brukselskim lotnisku Zaventem została otwarta hala odlotów
• Premier Belgii odsłonił tablicę upamiętniającą ofiary zamachów w porcie lotniczym
• Charles Michel: Bruksela wraca do gry

Otwarto halę na lotnisku Zaventem w BrukseliŹródło: PAP/EPA, fot: LAURENT DUBRULE
d28782y
d28782y

Ok. 400 pasażerów wybranych lotów zostało odprawionych w nowej hali przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. Od poniedziałku będzie tam działać 111 nowych stanowisk do odprawy; w użyciu pozostanie też nadal 36 prowizorycznych stanowisk.

Wcześniej w nowo otwartej hali odlotów odbyła się specjalna uroczystość z udziałem premiera. - Wszyscy zdecydowaliśmy, że stawimy opór. Dziś stołeczne lotnisko otwiera się na nowo. Bruksela wraca do gry - powiedział Michel, stojąc przy wmurowanej tablicy z imionami i nazwiskami ofiar ataku, otoczonej kwiatami i zdjęciami.

Nie wszystkie szkody wyrządzone w marcowym zamachu udało się już usunąć. Szef lotniska Arnaud Feist wyraził nadzieję, że lotnisko powróci do pełnej funkcjonalności w połowie czerwca, a więc przed początkiem okresu wakacyjnego.

Zaventem już wcześniej zaczęło obsługiwać niektóre połączenia, ale odprawa pasażerów odbywała się w prowizorycznym namiocie. Na początku tygodnia zaczęła działać także stacja brukselskiego metra, gdzie miał miejsce drugi zamach.

W zamachach samobójczych na lotnisku w Brukseli oraz w metrze zginęły 32 osoby.

d28782y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28782y
Więcej tematów