Otwarto halę na lotnisku Zaventem w Brukseli

• Blisko sześć tygodni po zamachach z 22 marca na brukselskim lotnisku Zaventem została otwarta hala odlotów
• Premier Belgii odsłonił tablicę upamiętniającą ofiary zamachów w porcie lotniczym
• Charles Michel: Bruksela wraca do gry
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Belgii na otwarciu hali odlotów
Premier Belgii na otwarciu hali odlotów (PAP/EPA, Fot: LAURENT DUBRULE)
WP

Ok. 400 pasażerów wybranych lotów zostało odprawionych w nowej hali przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. Od poniedziałku będzie tam działać 111 nowych stanowisk do odprawy; w użyciu pozostanie też nadal 36 prowizorycznych stanowisk.

Wcześniej w nowo otwartej hali odlotów odbyła się specjalna uroczystość z udziałem premiera. - Wszyscy zdecydowaliśmy, że stawimy opór. Dziś stołeczne lotnisko otwiera się na nowo. Bruksela wraca do gry - powiedział Michel, stojąc przy wmurowanej tablicy z imionami i nazwiskami ofiar ataku, otoczonej kwiatami i zdjęciami.

Nie wszystkie szkody wyrządzone w marcowym zamachu udało się już usunąć. Szef lotniska Arnaud Feist wyraził nadzieję, że lotnisko powróci do pełnej funkcjonalności w połowie czerwca, a więc przed początkiem okresu wakacyjnego.

WP

Zaventem już wcześniej zaczęło obsługiwać niektóre połączenia, ale odprawa pasażerów odbywała się w prowizorycznym namiocie. Na początku tygodnia zaczęła działać także stacja brukselskiego metra, gdzie miał miejsce drugi zamach.

W zamachach samobójczych na lotnisku w Brukseli oraz w metrze zginęły 32 osoby.

Polub WP Wiadomości
WP
WP