WP

Otwarcie Silver Tower Center już jesienią

Budowa Silver Tower Center na pl. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu dobiegnie końca w październiku bieżącego roku. Wynajęto już część powierzchni budynku - powstanie tam hotel oraz dyskont znanej marki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarcie Silver Tower Center już jesienią
(WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
WP

Budowę Silver Tower Center przy pl. Konstytucji 3 Maja, na terenie dawnego dworca autobusowego, rozpoczęto w połowie 2012 r. Prace są już na ukończeniu, a otwarcie budynku planowane jest na październik tego roku. Bryła obiektu ma zdaniem projektantów przypominać rozsunięty pojemnik na nici, który w różnych porach dnia będzie zmieniała swój kolor - od białego do srebrnego.

Ważny dla projektantów był także widok z okien wieżowca. Chcieli, by mógł on inspirować pracujących i wypoczywających w Silver Tower. Warto zwrócić uwagę na panoramę miasta, jaka rozpościera się z najwyższych pięter 55-metrowego budynku.

Rozpoczął się już proces komercjalizacji. Prowadzone są rozmowy w sprawie najmu ponad 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni w celach biurowych i usługowych. Duży lokal na poziomie -1 budynku zajmie dyskont znanej marki. We wnętrzu budynku znajdzie się także trzygwiazdkowy znany hotel, oferujący gościom 133 pokoje. Charakterystyczną cechą hotelu będzie jego baśniowy wystrój inspirowany książką Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów".

WP

Silver Tower Center jest inwestycją ukraińskiej spółki Wisher Enterprise. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 110 mln zł.

Polub WP Wiadomości
WP
WP