Trwa ładowanie...

Oto nowy pomysł na promocję Polski. Kusznierewicz rusza w rejs dookoła świata

40 tysięcy mil morskich, 5 kontynentów i 100 portów. Wszystko w 2 lata. Załoga Mateusza Kusznierewicza, najbardziej rozpoznawalnego polskiego żeglarza, w połowie 2018 roku wypłynie w rejs dookoła świata. Partnerem projektu "Polska 100" jest Polska Fundacja Narodowa. Po drodze jacht będzie uczestniczył w największych regatach świata.

d26kmx4
d26kmx4

Mateusz Kusznierewicz zbierał pieniądze na projekt przez kilka lat. W studiu WP z żeglarzem rozmawiała Agnieszka Kopacz.

"Polska 100" to projekt mający na celu promocję Polski na świecie. Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z polską załogą, na której czele stanie Mateusz Kusznierewicz wypłynie w połowie 2018 roku w dwuletni rejs dookoła świata. Załoga przepłynie 40 tysięcy mil morskich, odwiedzi 5 kontynentów i 100 portów oraz wystartuje w regatach żeglarskiego Wielkiego Szlema, czyli słynnych klasykach: Sydney-Hobart, Fastnet, Newport-Bermuda, Giraglia i Middle Sea Race.

Projekt otrzymał honorowy patronat Ministra Kultury Piotra Glińskiego. Partnerem strategicznym "Polska 100" jest Polska Fundacja Narodowa finansowana przez spółki skarbu państwa. Jej celem jest promocja Polski za granicą.

W odwiedzanych miejscach zorganizuje wydarzenia promujące polską historię, osiągnięcia, przedsiębiorczość i innowacje. Pokład polskiego jachtu będzie miejscem spotkań i okazją do przeżycia niezapomnianych emocji oraz wrażeń. Na potrzeby projektu zespół zakupi 70 stopowy, bardzo szybki, oceaniczny jacht regatowy.

d26kmx4

Załoga wyruszy w rejs w 2018 roku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do kraju ma wrócić 2 lata później w 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem. By uczcić i informować na świecie o tych dwóch jakże istotnych dla Polaków rocznicach, projekt oraz jacht nazwano "Polska 100".

Do wirtualnej załogi zostaną zaproszeni wszyscy, a dzięki konkursom, do załogi będzie miał szansę dołączyć każdy Polak. Trudy, zmagania i przygody zespołu śledzić będzie można za pośrednictwem relacji ogólnopolskich mediów i internetu.

d26kmx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26kmx4
Więcej tematów