Trwa ładowanie...

Oszukują kobiety "na amerykańskiego żołnierza"

Coraz więcej oszustów aby wyłudzić wysokie sumy pieniędzy podaje się za żołnierzy armii amerykańskiej. Mieszkanka powiatu krapkowickiego zgodziła się pomóc w odebraniu paczki. Uwierzyła, że znajdować się tam będzie 46 mln dolarów. W rzeczywistości sama straciła jednak ponad 9 tys. złotych.

Share
Oszukują kobiety "na amerykańskiego żołnierza"
Źródło: PAP
d3xd2h3

12 stycznia br., 29-latka poinformowała policjantów o oszustwie. Kobieta była przekonana, że koresponduje z żołnierzem armii amerykańskiej. Pod koniec grudnia ubiegłego roku, na jednym z portali społecznościowych nawiązała znajomość z mężczyzną, który podał się za sierżanta amerykańskiej armii.

Po kilku dniach korespondencji mężczyzna poprosił o odbiór wartościowej przesyłki. W paczce miało znajdować się, aż 46 milionów dolarów oraz dokumenty. Zgodnie z podanymi przez sierżanta zaprzyjaźnionej armii instrukcjami, kobieta na potrzeby przeprowadzenia transakcji, przedstawiła się firmie kurierskiej, jako siostra żołnierza i przekazała swoje dane.

d3xd2h3

Później otrzymała informację, że aby odebrać przesyłkę należy zapłacić opłatę manipulacyjną, jako koszt przesyłki. Kobieta wpłaciła na konto firmy kurierskiej prawie 3 tys. złotych.

Na przesyłkę się nie doczekała

Następnie pod pozorem opłaty za ubezpieczenia i pełnomocnictwa została zobowiązana do wpłacenia kolejnej kwoty. Tym razem wpłaciła ponad 6 tys. złotych.

Kody uprawniające do wypłaty przekazanych pieniędzy przekazała fałszywemu żołnierzowi. Dopiero po kilku dniach, kiedy rzekoma przesyłka nie dotarła, a kontakt z mężczyzną został zerwany, kobieta zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa.

"Oszuści posuwają się do najróżniejszych metod. Oszustwo na żołnierza jest jedną z wielu form tego procederu. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści" - alarmuje policja.

d3xd2h3

Podziel się opinią

Share
d3xd2h3
d3xd2h3
Więcej tematów