Trwa ładowanie...
dp8u2rv

Oszukali chipowe karty - "to recepta masowej kradzieży"

Brytyjska prasa donosi o złamaniu elektronicznych zabezpieczeń chipowych kart kredytowych i debetowych. "To recepta kradzieży na masową skalę" - twierdzi prasa.

Share
dp8u2rv

Wprowadzenie kodu PIN miało zabezpieczyć banki przed oszustami, którzy rozpracowali poprzedni system zapisu danych na paskach magnetycznych. Elektroniczny chip uważano dotąd za barierę nie do pokonania, o ile właściciel nie zdradził się ze swoim numerem PIN.

Tymczasem zespół informatyków z Uniwersytetu w Cambridge wykrył metodę dokonywania zakupów i pobierania pieniędzy z karty przy pomocy dowolnej kombinacji PIN.

Dzieje się to dzięki elektronicznej "dezorientacji" łącza między terminalem w sklepie, czy bankomacie a serwerem w banku. Profesor Ross Anderson z Cambridge powiedział dziennikowi "Daily Telegraph", że jest to jedna z największych luk w systemie zabezpieczeń bankowych w historii.

Dziennik "Independent" cytuje innego członka zespołu, który oświadczył, że przed tą nową metodą oszustwa nie obroniła się żadna z kart kredytowych na rynku brytyjskim.

dp8u2rv

Podziel się opinią

Share
dp8u2rv
dp8u2rv
Więcej tematów