Trwa ładowanie...

Oświadczenie o. Rydzyka. "Ostatnio uderzyli w następny punkt - w finanse"

• Oświadczenie o. Tadeusza Rydzyka dotyczące 200 tys.zł od MSZ • Pisze o "potężnej fali dyskryminacji" • Tłumaczy, że pieniądze zostaną przeznaczone na Kaplicę Pamięci o Polakach, którzy ratowali Żydów
Share
O. Tadeusz Rydzyk
O. Tadeusz RydzykŹródło: AFP, Fot: Janek Skarzynski
d4dzbpc

"Ostatnio uderzyli w następny punkt - w finanse. Działanie to jest obliczone bardzo sprytnie na odebranie dobrego imienia. Powtarzają w swych mediach o dawaniu ojcu Rydzykowi milionów - to następne kłamstwo" - napisał w oświadczeniu na stronie internetowej Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor rozgłośni. Pisał m.in. o dotacji w wysokości 200 tys. zł, przyznanej przez Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych.

"Wobec Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych od początku prowadzone są przez siły liberalno-lewicowe różne niszczące działania, a także nieustanna kampania zniesławiania" - twierdzi dyrektor rozgłośni. "Tylko w większych gazetach i czasopismach od czerwca 1997 roku, bo wtedy zaczęliśmy archiwizowanie tych wypowiedzi, do lutego bieżącego roku jest ponad 38 tys. zniesławiających, oczerniających wypowiedzi" - twierdzi.

Stawia też pytania: "Czy wszyscy obywatele w Ojczyźnie mają równe prawa? Czy mają równe szanse? Czy mają równą godność, także katolicy? Czy Polacy, a duchowni nie są obywatelami Polski? Czy te media przez pomówienia, oszczerstwa budują pokój wśród nas Polaków? I czy to jest objaw demokracji? A przecież tyle krzyczą w obronie demokracji" - czytamy w oświadczeniu.

d4dzbpc

"Ostatnio - twierdzi o. Rydzyk - uderzyli w następny punkt - w finanse". Wspomina o orzeczeniu sądu dotyczącym "odebrania dotacji na badania geotermalne". "To wtedy, zaraz po objęciu rządów przez ekipę premiera Donalda Tuska, rozpoczęła się potężna fala dyskryminacji wobec Fundacji, Radia Maryja, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej" - pisze o. Rydzyk. Wylicza, że dotacja powinna zostać teraz powiększona o odsetki w wysokości 40 mln zł.

"Ostatnio mówią, że ojciec Rydzyk dostał znów 200 tys. od rządu" - czytamy. Dyrektor Radia Maryja wylicza, że Fundacja "Lux Veritatis" "zbudowała Kaplicę Pamięci bohaterów Polaków - męczenników, których podczas II wojny światowej zabili w Polsce Niemcy za ratowanie Żydów".

Jak dodaje, "żadne rządy dotychczas nie upamiętniły tych męczenników". "Były na te i inne projekty pieniądze w poprzednim rządzie. Nie wszystkie te projekty były ujawniane dla ogółu Polaków, natomiast jeśli nawet były, to nigdy tamte rządy nie przyznawały nam środków na takie projekty. Komu przyznawali? Na jakie miliardy popełniano nadużycia?" - pyta o. Rydzyk.

Tłumaczy też, na co zostaną przeznaczone pieniądze z MSZ: "Pragnę zaznaczyć, że nawet jeśli Fundacja otrzyma te 200 tys. zł, to jest to najwyżej 1/10 kosztów Kaplicy Pamięci o pomordowanych Polakach za pomoc współobywatelom Żydom", którą buduje fundacja.

d4dzbpc

Podziel się opinią

Share
d4dzbpc
d4dzbpc
Więcej tematów