Trwa ładowanie...

Oświadczenie Kaczyńskiego. "Została zawarta umowa polityczna"

- Chcieliśmy poinformować, że została zawarta umowa polityczna o współpracy, o tym, że będziemy we wspólnym klubie podtrzymywać istniejący rząd. Będziemy także wspólnie występowali w kolejnych wyborach. To jest umowa między PiS a ruchem OdNowa - powiedział w czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Share
Oświadczenie Kaczyńskiego. "Została zawarta umowa polityczna"
d2dz3qp

Kaczyński podkreślił, że zawarte porozumienie "kończy momenty trudności" w obozie politycznym PiS. - Te rozmowy nie zawsze były łatwe, ale to tak w polityce jest. Koniec jest dobry, wszyscy wykazali tutaj zdrowy rozsądek - oświadczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podziękował obecnemu na konferencji liderowi stowarzyszenia OdNowa Marcinowi Ociepie. - Nasze programy, elementy merytoryczne, które znajdują się w programie nas po prostu łączą - zaznaczył. Dodał, że OdNowa mieści się w "wielkim planie przebudowy Polski".

PiS i OdNowa wspólnie o kandydacie na prezydenta Warszawy

- Jest pewien element tego porozumienia, który jak sądzę państwa zainteresuje. Mianowicie była rozmowa - i to jest także zawarte w porozumieniu - o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy - dodał lider koalicji rządzącej.

d2dz3qp

Dodał, że jest jeszcze za wcześnie by mówić tu o konkretach.

Lider OdNowy Marcin Ociepa potwierdził ze swojej strony zawarte porozumienie z PiS. - Parlamentarzyści OdNowy (...) pozostają członkami klubu parlamentarnego PiS - zapewnił.

Jak mówił, porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością "sprowadza się do uzgodnień programowych". - Szliśmy do wyborów wspólnie z programem Zjednoczonej Prawicy, więc będziemy go dalej popierać - oświadczył były polityk Porozumienia.

Przekazał, że program ten skupia się na pięciu priorytetach. Są nimi bezpieczeństwo, gospodarka, samorządność, polityka europejska i polityka zdrowotna. - Ze szczególnym otwarciem na młode pokolenie - dodał.

d2dz3qp

Zaznaczył, że przedstawiciele OdNowy pozostaną we władzach pięciu resortów.

Konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego i Marcina Ociepy

Marcin Ociepa szefem nowego projektu byłych polityków Porozumienia

Na początku września Ociepa poinformował na konferencji prasowej, że wspólnie z posłami Anną Dąbrowską-Banaszek, Grzegorzem Piechowiakiem, Wojciechem Murdzkiem, Andrzejem Gut-Mostowym, senatorem Tadeuszem Kopciem i prezydentem Chełma Jakubem Banaszkiem złożyli do sądu okręgowego wniosek rejestracyjny stowarzyszenia OdNowa Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak wskazywał były już polityk Porozumienia, celem jest zbudowanie ruchu społecznego i politycznego wokół stowarzyszenia, które będzie pracowało na rzecz otwarcia na nowo debaty publicznej i odnowy w życiu publicznym, jeżeli chodzi o wartości i spojrzenie programowe na najważniejsze sprawy Polski. Wśród tych kwestii wymienił m.in. samorząd, rozwój w oparciu o nowoczesne technologie, a także bezpieczeństwo - zarówno militarne, jak i zdrowotne, społeczne czy żywnościowe.

d2dz3qp

- Zostałem wybrany przez koleżanki i kolegów pełniącym obowiązki prezesa stowarzyszenia do czasu rejestracji - poinformował wówczas Marcin Ociepa.

OdNowa. Zjednoczona Prawica. Co z umową koalicyjną?

Podczas konferencji poinformowano, że "wyborem strategicznym stowarzyszenia OdNowa jest Zjednoczona Prawica".

Marcin Ociepa pytany, czy stowarzyszenie stanie się formalnym koalicjantem PiS, odparł: "My jesteśmy koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, jesteśmy w Zjednoczonej Prawicy, bo jesteśmy w klubie Prawa i Sprawiedliwości, nic się u nas nie zmienia".

Na uwagę, że stowarzyszenia nie ma umowy koalicyjnej, odparł, że są to kwestie formalne. - Będziemy rozmawiać, jesteśmy przed rozmowami z Prawem i Sprawiedliwością w tym aspekcie - dodał.

d2dz3qp

- Na pewno będziemy chcieli występować w relacjach z Prawem i Sprawiedliwością jako zespół, jako grupa i jako stowarzyszenie - zapewnił polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2dz3qp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dz3qp
d2dz3qp
Więcej tematów