Trwa ładowanie...
woda

Ostrzeżenie IMGW dla trzech województw: poziom wód w rzekach może przekroczyć stan alarmowy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o wysokim stanie wód na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz mazowieckiego.

Share
Ostrzeżenie IMGW dla trzech województw: poziom wód w rzekach może przekroczyć stan alarmowy
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d2cpqb4

W województwie mazowieckim poziom wody może przekroczyć stany alarmowe na Bugu, w związku ze spiętrzaniem rzeki przez lód. Spływanie wód roztopowych może podwyższyć także poziom wody powyżej stanów alarmowych na Pilicy w Białobrzegach oraz na Bzurze w rejonie Żukowa. Jak podaje IMiGW, przekroczenie stanów alarmowych na Liwcu, Wkrze i Mławce będzie się utrzymywać co najmniej do jutra.

Instytut wydał również ostrzeżenie o fali wezbraniowej, która będzie przemieszczać się Wisłą na terenie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego. Fala może spowodować przekroczenie stanów ostrzegawczych na Wiśle i wpadających do niej rzekach. Podwyższony poziom wód utrzyma się co najmniej do jutra.

IMiGW wydał również ostrzeżenie dla województwa pomorskiego o silnym wietrze południowo-zachodnim, mającym prędkość 45 km/h. W porywach może osiągać nawet 85 km/h. Wiatr ten utrzyma się do niedzieli.

d2cpqb4

Podziel się opinią

Share
d2cpqb4
d2cpqb4
Więcej tematów