Trwa ładowanie...
d33xke0

Ostrzeżenia IMGW. Sypnie śniegiem w całej Polsce

Choć nowy rok będziemy witać nawet przy kilkunastu stopniach Celsjusza to wcześniej pogoda może sprawić nam sporo kłopotów. W nocy na północny zachód nadciągną nad Polskę opady śniegu, a w piątek padać może już w całym kraju. Synoptycy mówią o "jednodniowej zimie", a IMGW wydał ostrzeżenia. - Nie dajmy się zaskoczyć - apeluje do kierowców policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meteorolodzy zapowiadają jednodniowy atak zimy w całej Polsce.
Meteorolodzy zapowiadają jednodniowy atak zimy w całej Polsce. (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
d33xke0

Na południowych krańcach woj. śląskiego, dolnośląskiego i małopolskiego już teraz intensywnie sypie śnieg. IMiGW wydał ostrzeżenie I stopnia dla tych regionów.

Nad Polskę napływają kolejne masy chłodniejszego powietrza polarnomorskiego, które w czwartek przyniosły śnieg i śnieg z deszczem także naszym zachodnim sąsiadom. Stopniowo strefa opadów przenosić się będzie nad kolejne regiony Polski.

Zobacz też: Niezwykłe i rzadkie zjawisko zimowe w Tatrach

W piątek śniegiem sypnie już niemal we wszystkich województwach.

d33xke0

Na przejaśnienia mogą liczyć tylko mieszkańcy części zachodniej Wielkopolski, Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Tam też będzie najcieplej, bo ok. 5 stopni Celsjusza. Najniższą temperaturę pokażą termometry na północnym wschodzie: zaledwie dwie kreski na plusie.

Policja: zwolnijcie

Jednodniowy powrót zimy może zaskoczyć kierowców. Już w nocy na zalesionych drogach może być bardzo ślisko, bo przy gruncie temperatura lokalnie spadnie poniżej zera. Śnieg i deszcz mogą więc zamarzać.

d33xke0

Najgorsze warunki będą na trasach woj. kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Dla tych województw IMiGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników.

- Czujność kierowców jest pewnie uśpiona brakiem śniegu, więc zachowajmy ostrożność. Warunki na drogach zmienią się i spodziewamy się niestety większej liczby stłuczek. Pamiętajmy, że na śniegu czy zamarzniętej wodzie nie zahamujemy skutecznie przy zbyt dużej prędkości - apeluje w rozmowie z WP podinsp. Monika Chlebicz z kujawsko-pomorskiej policji.

Meteorolodzy zapowiadają, że zima ustąpi już w piątkowy wieczór, a w niedzielę będzie nawet kilkanaście stopni na plusie.

d33xke0

Podziel się opinią

Share
d33xke0
d33xke0