Trwa ładowanie...
d411qdn

Ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr oraz burze w dwóch regionach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, deszczem i burzami. Dotyczą one części województwa zachodniopomorskiego oraz podkarpackiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr oraz burze w dwóch regionach
Ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr oraz burze w dwóch regionach (PAP)
d411qdn

W poniedziałek 6 lipca IMGW poinformowało, że w części województwa zachodniopomorskiego prognozowane są silne wiatry o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h w porywach do 80 km/h z południowego zachodu i zachodu. Miejscami wystąpią również burze.

Ostrzeżenie IMGW dla województwa podkarpackiego

Z kolei w części województwa podkarpackiego mogą wystąpić opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, które miejscami wyniosą od 30 mm do 50 mm. Początkowo występować będą także burze z porywami wiatru do 70 km/h. Może pojawić się też grad.

d411qdn

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia lub życia.

Zobacz też: Ułaskawienie pedofila. Barbara Nowacka: Ułaskawienie prezydenta to nie sprawa rodzinna

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza, aby dostosowywać swoje plany do warunków pogodowych oraz bacznie śledzić komunikaty dotyczące pogody.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

d411qdn

Podziel się opinią

Share

d411qdn

d411qdn
Więcej tematów