Trwa ładowanie...
dmx0iex

Ostróda. "Eksplozja w rejonie silnika" i dwie łodzie w ogniu. Wśród poszkodowanych dzieci

Niebezpieczne zdarzenie w Ostródzie. Na jeziorze Drwęckim dwie łodzie stanęły w ogniu. W wyniku pożaru ranne zostały dzieci i jedna osoba dorosła. Poszkodowanych zabrano do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostróda. Pożar na dwóch łodziach. Ranne dzieci (zdjęcie ilustracyjne)
Ostróda. Pożar na dwóch łodziach. Ranne dzieci (zdjęcie ilustracyjne) (dziejsie.wp.pl)
dmx0iex

Do zdarzenia doszło w pobliżu bulwaru jeziora Drwęckiego około godziny 16 w czwartek.

Ostróda. Pożar łodzi i ewakuacja na jeziorze Drwęckim

Na miejsce pożaru jako pierwsi dotarli strażacy. - Po dotarciu na miejsce okazało się, że płoną dwie łodzie: jedna motorowa, druga żeglarska, na których znajdowali się uczestnicy obozu żeglarskiego - przekazał w rozmowie z tvn24.pl st. kpt. Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

dmx0iex

Jak dodał, na obu łodziach znajdowało się łącznie 13 osób. - 11 dzieci i dwie osoby dorosłe - zaznaczył strażak.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o debacie WP: nie przystajemy na dyktat medialny

Ostróda. Troje dzieci i dorosły w szpitalu

Według informacji straży pożarnej wszystkie osoby znajdujące się na łodziach udało się ewakuować. - Troje dzieci i jedna osoba dorosła zostali przetransportowani do szpitala dwiema karetkami pogotowia. Wszyscy byli przytomni, z obrażeniami dotyczącymi bardziej złamań niż poparzeń - podkreślił st. kpt. Grzegorz Różański.

dmx0iex

- Pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji, obecnie przebywają w marinie klubu żeglarskiego i czekają na transport do miejscowości Piławka, gdzie znajduje się baza obozu - dodał oficer prasowy i zaznaczył, że transport udało się załatwić dzięki szybkiej akcji burmistrza Ostródy.

Ostróda. Służby: Eksplozja w rejonie silnika

Pytany o przyczynę pożaru st. kpt. Różański wspomniał o wybuchu. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że na jednej z łodzi doszło do eksplozji w rejonie silnika, która wywołała pożar, a ogień rozprzestrzenił się na obie łodzie - tłumaczył strażak.

Dokładną przyczynę pożaru będzie sprawdzała lokalna policja, która również pojawiła się na miejscu zdarzenia. - Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu akcji strażaków - mówiła mł. asp. Anna Balińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

dmx0iex

Jak dodała, po zakończeniu akcji gaśniczej, do działań przystąpi grupa dochodzeniowo-śledcza. - Z pierwszych informacji, jakie dostałam, wynika, że doszło do zapalenia się silnika na jednej z łodzi - powiedziała Balińska.

Według informacji służb na obu łodziach były butle gazowe, strażacy musieli je schładzać, by nie dopuścić do eksplozji.

Źródło: tvn24.pl

dmx0iex

Podziel się opinią

Share

dmx0iex

dmx0iex
Więcej tematów