Trwa ładowanie...
dzk3ov1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ostre słowa Kasparowa o Putinie. Rosyjski prezydent zareagował

Prezydent Rosji Władimir Putin zakwestionował w czwartek polityczne kwalifikacje Garriego Kasparowa, byłego szachowego mistrza świata i opozycjonisty, który w ubiegłym tygodniu nazwał Putina najniebezpieczniejszym człowiekiem na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: ALEXEY DRUGINYN / RIA NOVOSTI)
dzk3ov1

- Radzi będziemy widzieć wszystkich wybitnych sportowców, w tym i Kasparowa; polityk z niego na razie nie bardzo skuteczny, lecz szachistą jest wybitnym - powiedział Władimir Putin na spotkaniu z przedstawicielami organizacji sportowych w leżącym nad Wołgą Nowoczeboksarsku (Czuwaszja).

Putin odniósł się do uwagi prezydenta Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE Kirsana Ilumżynowa, który powiedział, że "pewien zagraniczny arcymistrz odmówił udziału w turnieju szachowym w Rosji, wyrażając obawy o jej polityczną stabilność".

Na to Putin oświadczył, że każdy może przyjechać i grać, w tym i Kasparow.

dzk3ov1

Garri Kasparow - jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji - opuścił kraj w roku 2013, tłumacząc, iż obawia się prześladowań za swą działalność polityczną.

W ubiegłym tygodniu Kasparow w wywiadzie dla amerykańskiego portalu Yahoo powiedział, że Putin jest dla USA większym zagrożeniem niż organizacja Państwo Islamskie.

Kasparow stał się jednym z najzagorzalszych krytyków Putina, lecz ugrupowania polityczne, w których działał, nie zdołały zyskać w Rosji masowego poparcia - pisze Reuters.

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów