Trwa ładowanie...
d3czuq3

Ostre słowa Kasparowa o Putinie. Rosyjski prezydent zareagował

Prezydent Rosji Władimir Putin zakwestionował w czwartek polityczne kwalifikacje Garriego Kasparowa, byłego szachowego mistrza świata i opozycjonisty, który w ubiegłym tygodniu nazwał Putina najniebezpieczniejszym człowiekiem na świecie.
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: PAP/EPA, Fot: ALEXEY DRUGINYN / RIA NOVOSTI
d3czuq3

- Radzi będziemy widzieć wszystkich wybitnych sportowców, w tym i Kasparowa; polityk z niego na razie nie bardzo skuteczny, lecz szachistą jest wybitnym - powiedział Władimir Putin na spotkaniu z przedstawicielami organizacji sportowych w leżącym nad Wołgą Nowoczeboksarsku (Czuwaszja).

Putin odniósł się do uwagi prezydenta Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE Kirsana Ilumżynowa, który powiedział, że "pewien zagraniczny arcymistrz odmówił udziału w turnieju szachowym w Rosji, wyrażając obawy o jej polityczną stabilność".

Na to Putin oświadczył, że każdy może przyjechać i grać, w tym i Kasparow.

d3czuq3

Garri Kasparow - jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji - opuścił kraj w roku 2013, tłumacząc, iż obawia się prześladowań za swą działalność polityczną.

W ubiegłym tygodniu Kasparow w wywiadzie dla amerykańskiego portalu Yahoo powiedział, że Putin jest dla USA większym zagrożeniem niż organizacja Państwo Islamskie.

Kasparow stał się jednym z najzagorzalszych krytyków Putina, lecz ugrupowania polityczne, w których działał, nie zdołały zyskać w Rosji masowego poparcia - pisze Reuters.

d3czuq3

Podziel się opinią

Share
d3czuq3
d3czuq3
Więcej tematów