Trwa ładowanie...
d2kli15

Ostatnie prace przy budowie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia niedługo przeniesie się do nowego budynku. Prace w gmachu dobiegają końca, od 1 października zaczną pojawiać się tu słuchacze.

Share
d2kli15

Wewnątrz nowej siedziby NOSPR-u w Katowicach trwają prace wykończeniowe: wyposażanie sal, montowanie drobnych części obudowy, usuwanie usterek. Przed budynkiem instalowana jest jeszcze ozdobna fontanna, dokańczane jest brukowanie ścieżek spacerowych. Obiekt został już zatwierdzony przez sanepid i straż pożarną.

Lada dzień, bo już 25 sierpnia, do nowej sali koncertowej wkroczą muzycy, by sprawdzić jej akustykę. Jej stan ocenią specjaliści z Nagata Acoustics z Japonii, którzy następnie będą dostrajać wnętrze. Dźwięk instrumentów zabrzmi w najwyższej możliwej jakości jeszcze zanim fani muzyki przyjdą na pierwsze koncerty.

Od września w nowym budynku pracę rozpocznie już dyrekcja i pozostali pracownicy. Słuchacze będą mieli okazję przekonać się o jakości sali koncertowej już 1 października podczas uroczystej inauguracji sezonu artystycznego. Pierwszy koncert dadzą artyści związani z Górnym Śląskiem: pianista Krystian Zimerman i solista operowy Wiesław Ochman, oboje znani już na całym świecie.

Nowoczesna sala koncertowa ma kształt winnicy i pomieści prawie 2 tys. melomanów. Przez cały październik odbywać się tu będą koncerty w ramach Festiwalu Otwarcia, podczas których wystąpią m.in. Filharmonicy Wiedeńscy, Urszula Dudziak, Ennio Morricone i Piotr Beczała.

d2kli15

Podziel się opinią

Share
d2kli15
d2kli15
Więcej tematów