Trwa ładowanie...
d3tse7g

Ostatnie lata al-Bagdadiego. Wszystkich podejrzewał o zdradę, spał z pasem szahida

Niewolnica seksualna lidera ISIS Abu Bakr al-Bagdadiego i jego szwagier opowiedzieli o czasie przed śmiercią terrorysty. Podkreślili, że mężczyzna był "kłębkiem nerwów", sypiał w wykopanych dołach i chodził przebrany za pasterza. Cały czas był gotowy popełnić samobójstwo.
Share
Abu Bakr al-Bagdadi.
Abu Bakr al-Bagdadi.Źródło: East News
d3tse7g

- Abu Bakr al-Bagdadi był zły, pełen przemocy i zginął tak, jak żył: tchórzliwie – powiedział w ubiegłym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Ogłosił tym samym światu, że terrorysta numer 1 na liście poszukiwanych zginął.

Teraz o życiu al-Bagdadiego opowiedziały osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt. Młoda Jazydka przyznała, że była seksualną niewolnicą terrorysty. Zdradziła, że lider ISIS wraz z żoną i grupą ochroniarzy często się przemieszczali. Al-Bagdadi pojawiał się u 17-letniej wówczas dziewczyny i ją gwałcił.

Zdradziła, że przemieszczał się tylko w nocy, w sportowym obuwiu i z zasłoniętą twarzą. Zawsze towarzyszyła mu ochrona.

d3tse7g

Agencji AP wiele ciekawych informacji zdradził również Mohamad Ali Sadżit, który był mężem siostry żony al-Bagdadiego. Jak twierdzi, terrorysta "był kłębkiem nerwów", cały czas mówił o zdradzie i szpiegach.

"Sadżit podkreśla, że al-Bagdadi chodził z pasem szahida i trzymał go przy łóżku, kiedy spał. Jego bliscy współpracownicy także nosili pasy. Nigdy nie używał telefonu komórkowego" - podaje RMF FM.

Zobacz: Joanna Lichocka: Donald Tusk to są złe emocje. Wydaje mi się, że nie odpuści

Mężczyzna dodał, że lider ISIS spał w prowizorycznych namiotach. Gdy w regionie pojawiało się zagrożenie, namioty były likwidowane, a lider terrorystów chował się w dołach. Te przykrywano, a nad kryjówkę wypuszczano owce. Zwierzęta miały dodatkowo zamaskować wykopany dół. Gdy zagrożenie mijało, znów rozbijano namioty, a al-Bagdadi chodził przebrany za pasterza.

d3tse7g

Szef Centralnego Dowództwa USA gen. Kenneth F. McKenzie poinformował, że szczątki byłego lidera ISIS wrzucono do morza. Identycznie zrobiono po śmierci przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena.

Abu Bakr al-Bagdadi był celem numer jeden na liście terrorystów. Według Trumpa, szef tzw. Państwa Islamskiego uciekał przed żołnierzami w popłochu do jednego ze ślepych tuneli i już z nich nie wyszedł. - Amerykańscy żołnierze w wielkim stylu zakończyli swoją misję - podkreślił.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tse7g

Podziel się opinią

Share
d3tse7g
d3tse7g
Więcej tematów