Trwa ładowanie...
22-10-2015 19:21

Ostatni sondaż dla TVN24: PiS pewne zwycięstwa, PO traci wyborców

Prawo i Sprawiedliwość popiera 32 proc. ankietowanych, Platforma Obywatelska zdobywa 20 proc. głosów, a osób niezdecydowanych jest więcej niż tych, którzy chcieliby zagłosować na trzecią w sondażu Zjednoczoną Lewicę - wynika z ostatniego przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi sondażu Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24.

Share
Ostatni sondaż dla TVN24: PiS pewne zwycięstwa, PO traci wyborcówŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d160z8q

PiS utrzymało wynik z poprzedniego badaniu, a PO straciła dwa punkty procentowe. Zjednoczona Lewica balansuje na granicy ośmioprocentowego dla koalicji progu wyborczego, osiągając 9 proc. głosów (spadek o jeden punkt procentowy). Kolejne w sondażu ugrupowania, które wchodzą do Sejmu, to .Nowoczesna z 8 proc. poparcia (wcześniej 7 proc.) oraz - z wynikiem po 6 proc. - Kukiz’15 i KORWiN (wcześniej po 5 proc.). Ostatnią w parlamencie, z niezmiennym od poprzedniego badania wynikiem 5 proc. partią jest Polskie Stronnictwo Ludowe.

Partia Razem, pomimo sporego rozgłosu wokół Adriana Zandberga, nadal znajduje się znacznie poniżej progu wyborczego z poparciem na poziomie 1 proc.

Trzecią najliczniejszą w sondażu grupą (po wyborcach PiS i zwolennikach PO) są osoby, które nie wiedzą jeszcze, na kogo oddadzą głos 25 października. Według Millward Brown SA to 11 proc. badanych. Udziału w sondażu odmówiło 2 proc. osób.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24 w dniach 20-22 października br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród 2000 osób pełnoletnich.

d160z8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d160z8q
Więcej tematów