Trwa ładowanie...
dcjev87

Ostatni dzień realizacji premii gwarancyjnych

Według nowelizacji rozporządzenia o premiach gwarancyjnych, w poniedziałek upływa termin realizacji premii gwarancyjnych przysługujących w przypadku likwidacji książeczek mieszkaniowych.

dcjev87

Dotychczas premia gwarancyjna przysługiwała osobom wykupującym mieszkania komunalne, lokatorskie i zakładowe. Od wtorku premie gwarancyjne będzie można dostać jedynie w przypadku zakupu innego mieszkania niż dotychczas zajmowane lub budowy domu.

Marek Zawiślak z Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast powiedział, że premia gwarancyjna będzie wypłacana jedynie w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Osoba mieszkająca w lokalu komunalnym ma gdzie mieszkać. Premie bądą dla tych, którzy mieszkanie dopiero kupują i im tej pomocy trzeba udzielić - dodał.

We wtorek wchodzi też w życie ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych. Przewiduje ona uwłaszczenie spółdzielców z lokatorskim lub własnościowym prawem do lokalu oraz najemców lokali. Szacuje się, że po jej wejściu w życie przeszło 3 miliony Polaków będą mogły stać się pełnymi właścicielami zajmowanych mieszkań.

Spółdzielcy będą mogli ubiegać się o przekształcenie swoich praw własnościowych, gdy na ich mieszkaniu nie ciążą żadne zobowiązania finansowe. Zajmujący mieszkania lokatorskie będą musieli zapłacić tylko 3% rynkowej wartości mieszkania. (aso)

dcjev87
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcjev87
Więcej tematów