Trwa ładowanie...

Oskarżyła profesora Bogdana Chazana o odmowę cesarskiego cięcia. Została skazana za zniesławienie

Anna G. zamieściła na Facebooku obraźliwe wpisy dotyczące profesora Bogdana Chazana. Sąd uznał, że kobieta znieważyła lekarza. Została skazana na 15 miesięcy ograniczenia wolności. Musi przez 30 godz. w tygodniu wykonywać prace społeczne i zapłacić tysiąc złotych zadośćuczynienia.

Share
Oskarżyła profesora Bogdana Chazana o odmowę cesarskiego cięcia. Została skazana za zniesławienie
Oskarżyła profesora Bogdana Chazana o odmowę cesarskiego cięcia. Została skazana za zniesławienie Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d4dghme

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2016 r. Anna G. zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy znieważające profesora Bogdana Chazana. Twierdziła m.in., że lekarz miał jej odmówić cesarskiego cięcia, powołując się na wartości religijne oraz "niszczył" współpracowników szpitala. Sprawa trafiła do sądu.

Anna G. oskarżyła profesora Bogdana Chazana. Sprawa trafiła do sądu

Prawnicy prof. Chazana twierdzili, że zarzuty są nieprawdziwe. Kobieta przez dwa lata unikała jednak pojawiania się na rozprawie. W 2018 r. została doprowadzona przez policję. Anna G. nie przyznawała się do winy i nie wykazała skruchy. Nie przedstawiła również zarzutów potwierdzających jej oskarżenia.

Właśnie zapadł wyrok w sprawie. Sąd Rejonowy w Warszawie skazał kobietę za zniesławienie i znieważenie. Wymierzył jej również karę 15 miesięcy ograniczenia wolności, w postaci 30 godz. prac społecznych tygodniowo. Ma również zapłacić tysiąc złotych zadośćuczynienia. Orzeczenie w tej sprawie ma zostać opublikowane przez sąd i skazaną.

d4dghme

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski komentuje wyrok ws. prof. Chazana

Wyrok jest nieprawomocny. Skomentował go prezes Ordo Iuris. "Kłamstwo potrafi wyrządzić potężne szkody. Doprowadziło do tysięcy podpisów pod petycją o pozbawienie prof. Chazana prawa do wykonywania zawodu. Wyrok po części przywraca szacunek do prawdy" - napisał Jerzy Kwaśniewski.

Źródło: ordoiuris.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dghme

Podziel się opinią

Share
d4dghme
d4dghme
Więcej tematów