ycipk-2ddeyx
ycipk-2ddeyx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
salezjanie

Oskarżeni w procesie w tzw. aferze salezjańskiej poczekają

Sąd Rejonowy w Legnicy nie zdążył
przesłuchać wszystkich oskarżonych o wyłudzenia kredytów w tzw.
aferze salezjańskiej. Przesłuchano dotąd ośmiu z 11 oskarżonych.
Kolejne przesłuchania odbędą się 14 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2ddeyx

Oskarżeni nie przyznają się do winy i zgodnie twierdzą, że zostali oszukani przez bank i księży Salezjan.

Jestem osobą wierzącą i chciałem pomóc księdzu - w ten sposób, podobnie jak poprzednicy, rozpoczął składanie wyjaśnień ósmy z kolei z jedenastu oskarżonych.

Każda z historii przedstawianych przez oskarżonych jest inna, ale wszystkie mają wspólne elementy. Wszystkich o wzięcie kredytów na swoje nazwiska poprosili księża - głównie ówczesny prezes Fundacji im. św. Jana Bosko - ks. Ryszard M. Pożyczki od razu trafiały do rąk lub na konta księży. Ludziom tłumaczono, że pieniądze są potrzebne na budowę kościoła w Lubinie, a także na rozpoczynające działalność gimnazjum salezjańskie. Księża mieli spłacać kredyty, ale po jakimś czasie okazywało się, że raty nie są uiszczane.

ycipk-2ddeyx

Wówczas wyszło na jaw, że "rodzina kredytowa", jak sami nazywają ją oskarżeni, liczyła łącznie ponad sto osób. Przed sądem postawiono na razie 11 z tych osób. We wtorek odbyła się druga rozprawa w ich procesie. Łącznie ich pożyczki opiewają na kwotę 1,7 mln zł.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ddeyx

ycipk-2ddeyx
ycipk-2ddeyx