Trwa ładowanie...

Oscary 2019 NOMINACJE - już dziś dowiemy się, kto zostanie nominowany do Oscarów w 2019 roku. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję

Oscary 2019 - już dziś o godzinie 14:30 Amerykańska Akademia Filmowa poda listę nazwisk twórców i wykonawców oraz tytułów filmów, które zostały nominowane do nagrody Oscara w 2019 roku. Pośród faworytów znajduje się „Zimna Wojna” oraz „Bohemian Rhapsody”.

Share
Oscary 2019 NOMINACJE - już dziś dowiemy się, kto zostanie nominowany do Oscarów w 2019 roku. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję
Źródło: flickr.com
d1shkso

Oscary 2019 – kiedy poznamy listę nominowanych?

Listę nominowanych do Oscarów 2019, w każdej z 24 kategorii, poznamy już dziś popołudniu. Ogłoszenie nominowanych rozpocznie się o godzinie 14:20. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić m.in. na oficjalnym fanpage’u Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Oscary 2019 – kiedy poznamy laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej?

Listę nominowanych do Oscarów w 2019 roku poznamy już 22 stycznia. Statuetki zostaną przyznane podczas uroczystej gali dopiero w lutym. Amerykańska Akademia Filmowa wręczy Oscary 2019 w nocy z 24/25 lutego czasu polskiego. W tym roku transmisja ceremonii będzie krótsza niż dotychczas i potrwa „jedynie” 3 godziny. Taka decyzja Akademii ma związek z regularnie spadającą oglądalnością gali.

d1shkso

Oscary 2019 – „Zimna Wojna” polską szansą na Oscara

Podczas ogłoszenia nominacji do Oscarów 2019 z niecierpliwością będziemy wyczekiwali polskich akcentów. Głównym kandydatem do uzyskania nominacji jest „Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Produkcja ta może doczekać się nominacji w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
Na swoją szansę w wyścigu po Oscara liczy również Joanna Kulig. Aktorka, która odegrała główną rolę w „Zimnej Wojnie” nie pozostaje bez szans w kategorii "najlepsza aktorka".

Lista nominowanych do Oscarów 2019 prezentuje się bardzo ciekawie.

d1shkso

Podziel się opinią

Share
d1shkso
d1shkso
Więcej tematów