WP

Ortopeda podejrzany o zgwałcenie pacjentki. Sędzia uznał, że prawdopodobieństwo jest "duże"

Na trzy miesiące trafi do aresztu ortopeda ze szpitala w Częstochowie. Jedna z jego pacjentek twierdzi, że mężczyzna zgwałcił ją podczas wizyty kontrolnej. Lekarz zaprzecza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarz złożył obszerne wyjaśnienia
Lekarz złożył obszerne wyjaśnienia (123RF)
WP

- Przesłuchany przez prokuratura podejrzany nie przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia - powiedział w rozmowie z TVN24 Łódź Tomasz Ozimek z częstochowskiej prokuratury.

Zdaniem pacjentki, która przeszła zabieg ortopedyczny w szpitalu w Częstochowie, mężczyzna ją zgwałcił. Przyszła do niego na wizytę kontrolną. W trakcie badania lekarz miał użyć siły i wykorzystać ją seksualnie.

WP

Kobieta zgłosiła się na policję i została przesłuchana. Śledczy uznali, że jej wersja jest wiarygodna. Innego zdania był lekarz. Sąd wyraził zgodę na aresztowanie mężczyzny. - Sędzia uznał, że jest duże prawdopodobieństwo, że zatrzymany dopuścił się gwałtu, dlatego zgodził się na areszt - dodał Ozimek.

Zobacz także: 66-letni kapelan molestował nieletnią pacjentkę. Są zarzuty

WP

Anna Ginał, Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie zapewniła, że wcześniej nie było "żadnych oficjalnych skarg" na pracę "doświadczonego lekarza". - To bardzo przykra sprawa, która będzie wymagała wyjaśnienia. Zbyt mało wiemy, żeby dokonywać ocen - stwierdziła.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP