Trwa ładowanie...
d1ljv6n

Orka Tahlequah znów spodziewa się potomstwa

Orka Tahlequah ponownie jest w ciąży i spodziewa się potomstwa. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie historia sprzed 2 lat, która poruszyła niemal wszystkich miłośników przyrody na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orka Tahlequah znów jest w ciąży
Orka Tahlequah znów jest w ciąży (Pixabay)
d1ljv6n

Orka Tahleguah, której historia 2 lata temu poruszyła cały świat, znów jest w ciąży.

Wszyscy wspólnie z orką Tahleguah opłakiwali jej młode

O orce Tahleguah zrobiło się głośno 2 lata temu. A to wszystko przez zdarzenie, które poruszyło miłośników przyrody na całym świecie.

d1ljv6n

W 2018 roku orka Tahleguah przez 17 dni dryfowała ze swoim martwym młodym, tym samym odbywając żałobę po stracie potomka. Młode zmarło prawdopodobnie kilka godzin po urodzeniu. Dopiero po 17 dniach i przebyciu około 1000 mil, orka wypuściła unoszące się na powierzchni martwe ciało swojego potomka.

Orka Tahleguah znów jest w ciąży

"The Seattle Times" podaje, że naukowcy, którzy robili zdjęcia z drona, rejestrując zagrożone wyginięciem zwierzęta, odkryli ciążę u niektórych z nich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że potomstwa spodziewa się także orka Tahleguah. Która straciła młode 2 lata temu, a jej żałoba poruszyła wszystkich.

"NBC News" cytuje wypowiedź badacza wielorybów, Sama Wassera z Centrum Biologii Konserwatorskiej Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Według niego około 2/3 wszystkich ciąż u orek mieszkających na południu kraju (a jest ich w tym momencie 72), jest traconych. Naukowiec uważa, że to głównie wynik stresu spowodowanego głodem, brakiem łososia. Dodatkowo dochodzi do tego hałas łodzi i statków, który uniemożliwia orkom polowania (te do polowania używają dźwięku), a także zanieczyszczenie wód.

Trzymamy kciuki, by tym razem orka Tahleguah urodziła zdrowe i silne młode. Kolejnej straty potomstwa matka mogłaby nie przeżyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ljv6n

Podziel się opinią

Share

d1ljv6n

d1ljv6n
Więcej tematów