Trwa ładowanie...
db1hwqx

Opublikowano mapę księży pedofilów i ich ofiar. Setki przypadków

Na mapie opublikowanej przez Fundację "Nie lękajcie się" znajduje się ponad 300 punktów. Każdy z nich wskazuje na księży molestujących dzieci oraz ich ofiary. W niedzielę w kilku miastach odbyły się demonstracje przeciwko pedofilii w Kościele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa ma zachęcić do ujawniania kolejnych przypadków pedofilii w Kościele
Mapa ma zachęcić do ujawniania kolejnych przypadków pedofilii w Kościele (Shutterstock.com)
db1hwqx

Fundacja "Nie lękajcie się "opublikowała w niedzielę 7 października mapę księży pedofilów i ich ofiar. Znajdują się na niej informacje o sprawcach skazanych przez sądy oraz przypadkach księży podejrzanych o molestowanie dzieci. Są też hasłowe opisy ofiar. Twórcy mapy zastrzegają, że nie jest ona kompletna, bo pojawiają się nowe zgłoszenia.

   Fundacja "Nie lękajcie się"

Fundacja ma nadzieję, że interaktywna mapa zachęci inne ofiary do ujawnienia kolejnych przypadków pedofilii wśród księży.

- W prasie jest dużo informacji, że złapano księdza pedofila i nagle watek się urywa. Nie ma kolejnych tekstów. Takich przypadków jest mnóstwo. Dlaczego tak się dzieje? Może stoi za tym Kościół, może państwo pomaga to ukrywać. Trzeba na te pytania odpowiedzieć, a punktem wyjścia ma być mapa pedofilów duchownych – mówiła w ubiegłym tygodniu Wirtualnej Polsce posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

db1hwqx

Zobacz także: Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

W niedzielę w kilku polskich miastach o godz. 13 rozpoczęły się demonstracje "Ręce Precz od Dzieci", na których m.in. odczytywano listę miejscowości, w których doszło do przypadków molestowania przez duchownych.

Źródło: WP

Źródło: nielekajciesie.org.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db1hwqx

Podziel się opinią

Share

db1hwqx

db1hwqx
Więcej tematów