Trwa ładowanie...
d3s0037

Opracowano strategię antykorupcyjną

Strategię przeciwdziałania łapówkarstwu w Polsce przedstawili w środę członkowie antykorupcyjnej grupy działającej przy wsparciu Banku Światowego.

d3s0037
d3s0037

Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, przyjęcie ustawy o dostępie do informacji oraz edukacja - to tylko niektóre z założeń strategii.

W skład grupy wchodzą przedstawiciele różnych opcji politycznych, dziennikarze, naukowcy i ksiądz. Członkowie grupy, wśród których są m.in. bp Tadeusz Pieronek, prof. Lena Kolarska-Bobińska oraz Włodzimierz Cimoszewicz, podkreślają, że różne przekonania polityczne nie przeszkadzają im mieć bardzo często wspólnego zdania na temat walki z korupcją.

Polacy przez lata nauczyli się złych nawyków. Często nie zdajemy sobie sprawy, że czekoladki, albo butelka dobrego alkoholu wręczana w urzędzie lub w szpitalu to też łapówka - podkreślali uczestnicy spotkania.

Strategia antykorupcyjna zostanie skierowana do liderów najważniejszych partii, którzy poproszeni zostaną o ocenę tego dokumentu i złożenie publicznych deklaracji co są gotowi zrobić, by korupcja w Polsce malała.(ck)

d3s0037
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0037
Więcej tematów