Trwa ładowanie...
d18k6e2

Opolski festiwal w Kielcach? Prezydent Opola komentuje

Prezydent Opola złośliwie skomentował decyzję TVP o zorganizowaniu Koncertu Polskiej Piosenki w Kielcach. Według niego, TVP przypomina "Titanica" pędzącego na spotkanie z górą lodową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Daniel Wysocki/ONS
Daniel Wysocki/ONS (ONS.pl)
d18k6e2

TVP ogłosiła, że razem z samorządem Kielc zorganizuje "Koncert Polskiej Piosenki". Impreza ma się odbyć 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni. Telewizja podkreśla, że nie będzie to "festiwal, a koncert". - Rozmowy między miastem Kielce a TVP, poza jednym punktem. zostały zakończone – powiedział wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.

- Zamiast trzech dni, jeden dzień koncertu. Zamiast uznanych i lubianych postaci na spotkanie z którymi przyjeżdżali ludzie z całej Polski, bliżej nieokreślona lista nieznanych jeszcze artystów. To kolejny dowód na to, że ze swoim pomysłem na przeniesienie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej z Opola do Kielc coraz bardziej przypomina "Titanica", który pędzi na spotkanie z górą lodową - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Festiwal w Opolu jesienią

Prezydent Opola zapewnił, że otrzymuje z całego kraju wyrazy poparcia dla decyzji o samodzielnej organizacji 54 edycji festiwalu w Opolu bez udziału TVP. - Muzyka i amfiteatr w Opolu muszą być ponad polityką. To marka nierozerwalnie związana z Opolem i jego mieszkańcami. Jestem przekonany, że przy pomocy świata artystycznego i ludzi, którym zależy na tym by muzyka łączyła, a nie dzieliła Polaków, jesienią będziemy mogli uczestniczyć we wspaniałym święcie polskiej piosenki. Oczywiście w Opolu – zaznacza prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

d18k6e2

W czwartek radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli rezolucję, w której apelują do wszystkich samorządów w kraju, by te nie przyjmowały propozycji TVP na zorganizowanie festiwal piosenki polskiej.

Arkadiusz Wiśniewski wypowiada umowę TVP

W poniedziałek prezydent Opola zakazał wstępu na teren Amfiteatru Opolskiego ekipom technicznym TVP, które miały przygotować scenę pod potrzeby 54 KFPP i wypowiedział TVP umowęo współorganizacji trzydniowego festiwalu, który miał się rozpocząć 9 czerwca.

Powodem miała być seria rezygnacji artystów z udziału w festiwalu. Wśród nich była Maryla Rodowicz oraz Andrzej Piaseczny, którzy na scenie w Opolu mieli obchodzić jubileusze swojej pracy artystycznej. Według prezydenta Opola, bez zapowiadanych wcześniej gwiazd muzyki, TVP nie gwarantowała odpowiedniego poziomu imprezy.

d18k6e2
d18k6e2

Podziel się opinią

Share
d18k6e2
d18k6e2
Więcej tematów