Trwa ładowanie...

Opole. Płaci alimenty mężowi, choć córka mieszka razem z nią. Sąd bada sprawę

Młoda opolanka od pół roku płaci swojemu byłemu mężowi alimenty na córkę. Problem w tym, że dziecko mieszka razem z nią. Sąd nie śpieszy się jednak z cofnięciem kuriozalnego postanowienia. Na ostatniej rozprawie sędzia stwierdził, że musi zapoznać się z dokumentacją.

Opole. Płaci alimenty mężowi, choć córka mieszka razem z nią. Sąd bada sprawęŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d4e82js
d4e82js

Pani Elżbieta rozstała się z mężem w 2014 roku. Ich córeczka miała wówczas trzy miesiące. Para rozwiodła się dwa lata póżniej, bez orzekania o winie. Sąd powierzył wykonywanie władzy rodzicielskiej matce, ale ojciec miał prawo do kontaktów z dzieckiem. Ich częstotliwośc i terminy rodzice mieli ustalić sami - relacjonuje portal nto.pl.

Niestety, byli małżonkowie nie potrafili się porozumieć. Kwestię kontaktów ojca z dzieckiem uregulował więc ostatecznie sąd. Problem w tym, że pani Elżbieta nie respektowała postanowienia sądu, uniemożliwiała ojcu kontakt z córką.

Były mąż złożył wniosek o ograniczenie matce władzy rodzicielskiej. Chciał też, by do czasu rozstrzygnięcia sprawy dziewczynka mieszkała z nim, bo - jak tłumaczył - była żona łamie prawomocne orzeczenie sądu i uniemożliwia mu kontakt z dzieckiem.

d4e82js

18 grudnia sąd przychylił się do wniosku mężczyzny. Ten jeszcze tego samego dnia odebrał córkę z przedszkola i zabrał ją do siebie do domu. Problem w tym, że kilka godzin później odprowadził ją do matki.

- Były mąż wykazał się wielką perfidią, bo dzień po tym, złożył wniosek o alimenty i sąd przyznał mu 500 złotych miesięcznie, choć informowałam, że to ja zajmuję się córeczką - opowiada portalowi nto.pl rozżalona matka.

W marcu mężczyzna złożył wniosek o ponad trzykrotne podwyższenie alimentów. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbyło się 28 czerwca.

d4e82js

Pani Elżbieta spodziewała się, że sąd odrzuci wniosek jej męża. Co więcej miała też nadzieję, że uchyli wcześniejsze postanowienie o przyznaniu ojcu dziewczynki alimentów, bo przecież dziecko mieszka razem z nią. Niestety, tak się nie stało.

- Sędzia stwierdził, że musi zapoznać się z dokumentami i zakończył rozprawę, więc komornik nadal będzie ściągał mi z konta co miesiąc 500 złotych. Już pół roku temu informowałam sąd, jak wygląda sytuacja, dlatego to, co stało się na rozprawie uważam za jawną kpinę. Czy kilka miesięcy to za mało, by sąd zapoznał się z dokumentami, zwłaszcza gdy ojciec dziecka nie wypiera się nawet tego, że córka jest ze mną? - pyta zrozpaczona pani Elżbieta.

Źródło: nto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e82js
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e82js
Więcej tematów