Trwa ładowanie...
d3yka9r

Opoczno. Lekarz Hubert Czerniak kwestionował szczepienia noworodków. Został zawieszony

Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi zawiesił Huberta Czerniaka, który kwestionował obowiązujący kalendarz szczepień. Doktor przez rok nie będzie mógł pełnić zawodu. Obrona zapowiedziała odwołanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hubert Czerniak zapowiada odwołanie ws. wyroku za krytykę szczepień
Hubert Czerniak zapowiada odwołanie ws. wyroku za krytykę szczepień (East News, Fot: Marcin Jurkiewicz)
d3yka9r

Postepowanie ws. Huberta Czerniaka zostało wszczęte trzy lata temu przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi. Doktor miał propagować antyzdrowotne postawy podczas wykładu w Katowicach i programu w lokalnej telewizji. Lekarz chorób wewnętrznych z Opoczna miał również kwestionować obowiązujący kalendarz szczepień noworodków - podaje dzienniklodzki.pl.

Czerniak jest znanym przeciwnikiem szczepień. To jeden z guru ruchu antyszepionkowego. Twierdzi, że w szczepionkach zawarte są metale ciężkie. Proces doktora rozpoczął się na początku września. W środę Okręgowy Sąd Lekarski wydał wyrok. Przed lokalną Izbą Lekarską pojawiło się kilkudziesięciu jego zwolenników, którzy manifestowali w jego obronie. "Jesteśmy z Tobą" - podkreślali.

d3yka9r

Doktor został uznany winnym i go zawieszono - informuje radiolodz.pl. Przez rok nie może pełnić zawodu. Sąd uznał, że Czerniak opierał swoje wypowiedzi o prace i opinie o znikomej wartości naukowej. Ich charakter ma mieć wysoką szkodliwość społeczną. - To próba zabronienia myślenia - tłumaczył się. Lekarz czuje się niewinny i zapowiada, że będzie odwoływał się od decyzji. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz też: Brudne buty w Sejmie. "Nowy poseł chce się wyróżnić za wszelką cenę"

Źródło: dzienniklodzki.pl/radiolodz.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów