WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

ONZ: komisarz oskarżony o molestowanie

Były premier Holandii, wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców (UNHCR) Ruud Lubbers poinformował o zamiarze rezygnacji ze stanowiska z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Lubbers, który objął stanowisko wysokiego komisarza ONZ ds. uchodźców na początku 2001 roku, został oskarżony w zeszłym roku o molestowanie seksualne pracownicy, ale sekretarz generalny ONZ Kofi Annan postanowił - po przeprowadzeniu dochodzenia - nie podejmować żadnych kroków przeciwko komisarzowi i pozostawić go na tym stanowisku.

Sprawa molestowania seksualnego wypłynęła w piątek, kiedy brytyjska gazeta "Independent" opublikowała ze szczegółami oskarżenia wobec wysokiego komisarza.

Rezygnuję ze stanowiska w obliczu braku zaufania - napisał Lubbers w liście do sekretarza generalnego ONZ, przekazanym także agencjom prasowym. Przypomniał, że zarzutów przeciwko niemu nie udowodniono.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP