Trwa ładowanie...
d2akcs2

ONZ ewakuuje swój personel z Libii

Misja ONZ w Libii oświadczyła, że wycofuje "czasowo" z tego kraju swój personel ze względu na pogorszenie się sytuacji w sferze bezpieczeństwa. Poinformowano o tym w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej misji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ONZ ewakuuje swój personel z Libii
(AFP, Fot: Joseph Eid)
d2akcs2

Do wycofania z Libii misji ONZ dochodzi po zmniejszeniu jej liczebności w zeszłym tygodniu. Na decyzję o całkowitym wycofaniu personelu wpłynęły niedzielne walki i zamknięcie co najmniej do środy międzynarodowego portu lotniczego w Trypolisie.

W wyniku zaciętych starć między uzbrojonymi grupami, do których doszło w niedzielę w pobliżu lotniska w stolicy Libii, zginęło co najmniej dziewięć osób, a ponad 20 odniosło obrażenia.

Od obalenia w październiku 2011 roku reżimu Muammara Kadafiego lotnisko w Trypolisie jest kontrolowane przez dawnych rebeliantów z Zintan - miasta oddalonego 170 km na południowy zachód od libijskiej stolicy. Zintan jest ważnym regionalnym ośrodkiem administracyjnym i handlowym.

Do tej pory tymczasowym władzom Libii nie udało się rozbroić antyrządowych ugrupowań paramilitarnych, które wciąż kontrolują w kraju wiele miejsc o strategicznym znaczeniu.

d2akcs2

Podziel się opinią

Share
d2akcs2
d2akcs2
Więcej tematów