Omikron na świecie. Maroko wstrzymuje loty
Wariant Omikron koronawirusa rozprzestrzenia się po świecie. Coraz więcej państw wstrzymuje loty międzynarodowe. Taką decyzję podjęło m.in. Maroko, o czym informują zagraniczne agencje.
28.11.2021 16:17
Wariant koronawirusa Omikron zaczął rozprzestrzeniać się po krajach Europy. Tylko w ostatnich dniach stwierdzono zakażenia nim m.in. w Wielkiej Brytanii, Belgii, Czechach i Danii.
Omikron. Maroko wstrzymuje loty
By zapobiec dalszym zakażeniom, część państw decyduje się na wstrzymanie lotów. Taką decyzję, jak informuje agencja AFP, podjęły także władze Maroka.
Podobną informację podała także agencja Associated Press. Rząd Maroka obawia się zakażeń koronawirusem i nowego wariantu Omikron, który, zdaniem ekspertów, może być jeszcze bardziej zakaźny niż Delta.
Omikron na świecie. Maroko zamknie lotniska na dwa tygodnie
Z informacji przekazanych przez media wynika, że Maroko wstrzyma wszystkie przychodzące loty międzynarodowe już od najbliższego poniedziałku 29 listopada.
Loty do Maroka mają być wstrzymane przez co najmniej dwa tygodnie. Informację tę potwierdziło także Ministerstwo Spraw Zagranicznych Maroka. "Władze Maroka podjęły decyzję o zawieszeniu wszystkich bezpośrednich lotów do Królestwa Maroka na okres 2 tygodni, począwszy od poniedziałku 29 listopada 2021 r. o godzinie 23:59" - czytamy w komunikacie.
Jak poinformował resort, powodem decyzji jest pojawienie się przypadków zakażenia wariantem Omikron koronawirusa w Europie oraz Afryce. Argumentem w tej sprawie ma być także "zachowanie osiągnięć Maroka w walce z koronawirusem oraz ochrona zdrowia obywateli".
Nie tylko Maroko. Omikron znów zamyka Europę
Pierwszym krajem, który zdecydował się na częściowe wstrzymanie lotów, była Wielka Brytania. Z powodu pojawienia się wariantu Omikron władze na Wyspach wstrzymały loty z dziesięciu państw w Afryce, w tym z Republiki Południowej Afryki.
Podobną decyzję podjęły także władze Niemiec, Czech oraz Italii. Tam również już wykryto pierwsze przypadki zakażenia nowy wariantem koronawirusa Omikron.
Źródło: AFP / Associated Press