Trwa ładowanie...
d20ogo8

Olsztyn: w klinice Budzik dla dorosłych wybudził się kolejny pacjent

Kolejny sukces kliniki Budzik w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie. Ze śpiączki wybudził się 15. pacjent.
Share
W klinice Budzik dla dorosłych w Olsztynie wybudzil sie 15. pacjent
W klinice Budzik dla dorosłych w Olsztynie wybudzil sie 15. pacjentŹródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d20ogo8

Informację o wybudzeniu kolejnego pacjenta kliniki w Olsztynie jako pierwszy przekazał na swoim profilu na Twitterze reporter RMF FM Piotr Bułakowski.

Pan Dariusz, 51-letni mężczyzna z Gdańska, zapadł w śpiączkę 4 miesiące temu. Był to efekt obrażeń, których doznał w wypadku samochodowym.

d20ogo8

Zobacz także: Sukces kliniki Budzik. "Marcin jest już z nami"

- Był to jeden z najtrudniejszych przypadków, z jakim mieliśmy do czynienia. Wstępnie stan pacjenta był określany jako nieodwracalnie uszkodzenie mózgu, ale jak widać "Budzik" pracuje i udało się. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - wyjaśnia dr Łukasz Grabarczyk, kierownik kliniki „Budzik dla dorosłych".

W chwili obecnej w Klinice „Budzik dla dorosłych" w Olsztynie przebywa 7 pacjentów. W środę klinikę opuściła o własnych siłach pacjentka z Łodzi. Łóżko już czeka na kolejnego pacjenta, tym razem z Ciechanowa, który w Olsztynie pojawi się w piątek.

Zobacz także: 17-letni Mariusz wybudzony! To już 30. taki pacjent Kliniki Budzik

Do „Budzika” trafiają pacjenci, którzy skończyli 18 lat w dniu przyjęcia, są w śpiączce nie dłużej niż rok od urazu lub 6 miesięcy od dnia wystąpienia śpiączki nieurazowej, mają stabilne parametry życiowe i oddychają bez wspomagania mechanicznego. W tej chwili na takich pacjentów czeka 8 łóżek.

Źródło: rmf24.pl, uwm.edu.pl

d20ogo8

Podziel się opinią

Share
d20ogo8
d20ogo8
Więcej tematów