Trwa ładowanie...
d2ab4sh

Olsztyn. NIK zawiadamia prokuraturę ws. inwestycji realizowanych przez Wojskową Agencję Mieszkaniową

NIK powiadomiła prokuraturę o podejrzeniu działania na szkodę skarbu państwa przez pracowników Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Olsztynie. Zastrzeżenia dotyczą m.in. zbyt wysokich kwot wypłacanych wykonawcom i nieprzestrzegania procedur.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwyższa Izba Kontroli nie odpuszcza. Wykazano kolejne nieprawidłowości
Najwyższa Izba Kontroli nie odpuszcza. Wykazano kolejne nieprawidłowości (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d2ab4sh

Delegatura NIK w Olsztynie sformułowała 9 wniosków pokontrolnych. Osiem z nich Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Olsztynie "już zrealizował" - podkreśliła Najwyższa Izba Kontroli w Komunikacie.

Nieprawidłowości dotyczyły 21 spośród 35 objętych kontrolą zadań. Chodzi o inwestycje zlecane do realizacji Wojskowej Agencji Mieszkaniowej i wykonywanych na podstawie umowy resortowej zawartej z ministrem obrony narodowej przez spółkę z Nowego Dworu Mazowieckiego.

d2ab4sh

Sprawa dotyczy m.in. przebudowy parku sprzętu technologicznego w Wierzbinach. "Nie dochowano bowiem obowiązku przeprowadzenia negocjacji cenowych, zawierając od razu umowę, w której wstępne wynagrodzenie określone zostało na 30 mln zł. Dopiero po ponad roku od zawarcia tej umowy spółka Sinevia przedłożyła ofertę, w której zaproponowała wynagrodzenie o ponad 20 mln zł wyższe od wstępnie ustalonego" - zauważył NIK.

Problemy pojawiły się również podczas przebudowy strzelnicy w Elblągu. Prace trwały 6 lat i zostały "nierzetelnie rozliczone" - twierdzą kontrolerzy. Wykonawca otrzymał kwotę o ponad 2,5 mln zł wyższą, niż ustalono.

NIK skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na działaniu przez pracowników Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Olsztynie na szkodę Skarbu Państwa.

d2ab4sh

Zobacz też: Rzecznik rządu o wniosku KE. Sienkiewicz: to jest bełkot

Źródło: nik.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ab4sh

Podziel się opinią

Share
d2ab4sh
d2ab4sh
Więcej tematów