ycipk-2e3g35

Olsztyn. 15-latek prawie 300 razy okradł rodzinę

Podczas rodzinnych imprez chłopak fotografował karty płatnicze członków rodziny, a następnie wykorzystując zawarte na nich dane dokonywał transakcji. Gimnazjalista z Olsztyna usłyszał 272 zarzuty karne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodym oszustem zajmie się sąd rodzinny
Młodym oszustem zajmie się sąd rodzinny (iStock.com)
ycipk-2e3g35

Policja donosi, że 15-letni oszust został zatrzymany po dwutygodniowych działaniach policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie. W toku śledztwa ustalono, że wykorzystując dane z kart płatniczych nastolatek dokonywał transakcji przelewowych w sieci.

Nielegalnie uzyskane środki nastolatek wpłacał m.in. w postaci darowizn dla twórców muzyki. Dużą część "wydatków" chłopaka pochłonęły również programy i gry komputerowe. Straty bliskich 15-latka oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

ycipk-2e3g35

Sprawca dokonał w sumie 272 nielegalnych transakcji z kart płatniczych dziewięciu osób. "Nastolatek nie negował swojego przestępczego działania i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich" - informuje olsztyńska policja.

Zobacz także: Obiegówka. To mogła być zbrodnia doskonała. Wpadł przez mały szczegół

ycipk-2e3g35

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2e3g35

ycipk-2e3g35
ycipk-2e3g35