Trwa ładowanie...
d3gimvr

Olimpiada ekonomiczna dla uczniów szkół średnich

Premier Leszek Miller i zwycięzca Olimpiady Marcin Dwórznik (PAP - Piotr Rybarczyk)
Po raz piętnasty Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zorganizowało Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół średnich.

Share
d3gimvr

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: "Rynek pracy w epoce cywilizacji informatycznej". Wzięło w niej udział ponad 13 tys. uczniów. Nagrody laureatom olimpiady wręczył premier Leszek Miller.

Szef rządu podkreślił, że wiedza to przepustka do jakości życia i największy kapitał, jaki młodzi ludzie mogą wnieść w dorosłe życie. Leszek Miller powiedział, że politycy wynegocjują najlepsze warunki przystąpienia do Unii, ale - miejsce Polski w Europie będzie zależeć od młodych, wykształconych Polaków.

W tegorocznej edycji olimpiady zwyciężył Marcin Dwórznik - uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. Nie ukrywał, że w kancelarii premiera czuje się bardzo dobrze, bo w przyszłości - jak przyznał - chce zostać politykiem. Wyraził też uznanie dla działań premiera i jego rządu w kwestii negocjacji z Unią Europejską. Niech pan premier robi, to co robi i wyjdziemy na tym dobrze - powiedział licealista.

Laureaci olimpiady, oprócz nagród rzeczowych, pieniężnych i stypendiów zagranicznych, otrzymali także indeksy na wybrane wydziały uczelni ekonomicznych, uniwersytetów i wyższych szkół technicznych w całym kraju. (an)

d3gimvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gimvr
d3gimvr
Więcej tematów