Trwa ładowanie...
d2jxutf

Ołeksandr Turczynow: po wyborach prozachodnia większość na Ukrainie

Przewodniczący rozwiązanej Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Ołeksandr Turczynow oczekuje, że w wyniku odbywających się wyborów parlamentarnych powstanie prozachodnia większość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ołeksandr Turczynow
Ołeksandr Turczynow (PAP/EPA, Fot: YURI MAXIMOV)
d2jxutf

- Mam ogromną nadzieję, że uzyskamy demokratyczną, proeuropejską i patriotyczną większość, która szybko sformuje nowy rząd i Ukraina zacznie kroczyć europejską drogą, drogą odnowy i budowy silnego, niepodległego państwa - powiedział po oddaniu głosu w jednym z lokali wyborczych w Kijowie.

W głosowaniu wziął już także udział premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. Oświadczył, że to, czy pozostanie na stanowisku szefa rządu, zależy od wyników wyborów. - Wszystko zależy wyłącznie od tego, czy taką wolę wyrazi ukraiński naród - powiedział.

Turczynow i Jaceniuk startują w tych wyborach z ramienia partii Front Ludowy. Sondaże przedwyborcze dają temu ugrupowaniu ok. 8-10 proc. poparcia. Eksperci oczekują, że po wyborach Front wejdzie w koalicję z prezydenckim Blokiem Petra Poroszenki, który cieszy się poparciem ok. 30 proc. respondentów.

d2jxutf

Podziel się opinią

Share
d2jxutf
d2jxutf
Więcej tematów