Trwa ładowanie...
dssz7t4
dssz7t4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Olejniczak i Szmajdziński o zatrzymaniu Edwarda Mazura

Jeśli sprawa zabójstwa generała Marka Papały zostanie wyjaśniona, to będzie wielki sukces polskiego wymiaru sprawiedliwości - podkreślili szef SLD Wojciech Olejniczak i Jerzy Szmajdziński (SLD).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dssz7t4

W najbliższą środę sąd w Chicago zdecyduje o areszcie lub kaucji dla Edwarda Mazura, podejrzewanego o podżeganie do zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały. Mazur został zatrzymany przez FBI w piątek w południe czasu polskiego. Według polskich władz, jest "poważna szansa", że znajdzie się on w rękach polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Według Jerzego Szmajdzińskiego, nie ma ważniejszej dla Polski i polskiego wymiaru sprawiedliwości sprawy jak wykrycie sprawców zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały.

W tej sprawie kibicuję bardzo mocno każdemu ministrowi sprawiedliwości, który doprowadzi do wyjaśnienia śmierci b. komendanta policji(...) Jeśli Edward Mazur ma wiedzę, którą powinien podzielić się z polskim wymiarem sprawiedliwości, to jak najszybciej powinien znaleźć się w Polsce i jak najszybciej sąd tę wiedzę mieć - powiedział Olejniczk.

dssz7t4

Należy dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy bez względu na okoliczności. Osiem lat temu, gdy został zabity b. komendant, ja jeszcze studiowałem i to był dla mnie i moich kolegów wielki wstrząs. To był wstrząs dla całej Polski. I dzisiaj chciałbym poznać okoliczności tego zabójstwa, bez względu na okoliczności tej sprawy - powiedział Olejniczk.

Poseł SLD Jerzy Szmajdziński powiedział, że jest zainteresowany tym, aby ta zbrodnia na wybitnym policjancie, wybitnym człowieku, znalazła swój finał. Aby zostali wykryci sprawcy i ewentualnie mocodawcy, jeśli tacy byli. Nie ma dla Polski, dla polskiego wymiaru sprawiedliwości, a przede wszystkim policjantów, ważniejszej sprawy. I temu były podporządkowane działania kolejnych ministrów sprawiedliwości - powiedział Szmajdziński.

Pytany, czy jego partyjni koledzy mogą obawiać się zatrzymania Mazura i ewentualnej wiedzy, jaką on posiada, powiedział, że rozmowa o tym w kategoriach partyjno-politycznych nie ma sensu. Liczy się ten, kto za tą sprawą stoi, i kto zlecił to morderstwo. I na tym trzeba się skoncentrować, a nie na jakiś przeciekach, półsłówkach dotyczących tego, kto kiedy widział Mazura na zdjęciu - mówił poseł SLD.

Zapytany, czy rząd Leszka Millera zrobił wszystko w sprawie wyjaśnienia zabójstwa Papały i sprowadzenia Mazura do Polski, Szmajdziński powiedział, że tego typu zarzuty można stawiać w wielu innych sprawach i ma to tylko znaczenie polityczne. "Jestem przekonany, że dla policji, która szuka i ściga sprawców, jest to sprawa honoru".

dssz7t4

Podziel się opinią

Share

dssz7t4

dssz7t4
Więcej tematów