Trwa ładowanie...
d1xo119

Okupacja biura przepustek w Sejmie zakończona. Interweniowała Straż Marszałkowska

Po północy zakończyła się okupacja sejmowego biura przepustek przez grupę Obywatele RP. Straż Marszałkowska podjęła decyzję o wyniesieniu okupujących z biura. Członkowie grupy poinformowali o całej akcji na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z powodu zablokowania przez Obywateli RP biura przepustek odnotowano dużo utrudnień
Z powodu zablokowania przez Obywateli RP biura przepustek odnotowano dużo utrudnień (PAP, Fot: PAP)
d1xo119

W środę po godz. 11 kilkadziesiąt osób związanych z ruchem Obywatele RP rozpoczęła blokadę sejmowego biura przepustek. Jak argumentowali, rozpoczęli okupację biura, ponieważ w lipcu 2016 roku marszałek Kuchciński "wydał rozporządzenie umożliwiające mu odmowę wstępu na teren Sejmu dowolnie wybranym osobom".

- Okupacja sejmowego biura przepustek została zakończona - poinformował w czwartek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. - Akcja naruszała przepisy i w znaczący sposób paraliżowała wstęp na teren parlamentu - tłumaczy.

d1xo119

Dyrektor CIS wskazał również, że z powodu zablokowania przez Obywateli RP biura przepustek "odnotowano dużo utrudnień związanych z uczestnictwem w posiedzeniu parlamentarzystów, urzędników czy zaproszonych gości". - W ciągu dnia doszło także do kilku innych incydentów, które będą wyjaśniane - dodał Grzegrzółka.

Dyrektor Centrum podkreślił, że "zapewnienie porządku i bezpieczeństwa to jedno z podstawowych zadań Kancelarii, do czego jest zobligowana jeszcze bardziej w czasie posiedzenia Sejmu, które właśnie trwa". W środę rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Izby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Twitter

d1xo119

Podziel się opinią

Share
d1xo119
d1xo119
Więcej tematów