Trwa ładowanie...
d3852i0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Okradali parafie w całym kraju. Mogą spędzić 10 lat za kratami

Trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego, podejrzanych o dokonanie serii włamań do plebanii na terenie całego kraju trafiło do aresztu. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okradali parafie w całym kraju. Mogą spędzić 10 lat za kratami
(KWP Poznań)
d3852i0

Jak poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, podejrzani wpadli w ręce policjantów na terenie powiatu siedleckiego na Mazowszu.

Mężczyźni wracali do domu po dokonanych wcześniej dwóch włamaniach do plebanii w powiecie bialskim (Lubelskie). Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy, m.in. monety okolicznościowe. Cała trójka (27, 34, 41 lat) trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalono, jeden z zatrzymanych mężczyzn, był już karany za rozboje i kradzieże.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch plebanii w powiecie łosickim (Mazowieckie) oraz w powiecie bialskim (Lubelskie). Według policjantów, mężczyźni mają na koncie kilkadziesiąt takich przestępstw, do których w ostatnim czasie dochodziło na terenie kilku województw: mazowieckiego, śląskiego, pomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

d3852i0

Sprawcy najpierw upewniali się, czy ktoś jest na plebanii, pytając księdza np. o możliwość zamówienia ślubu. Jeśli plebania była pusta, wówczas dochodziło do włamania. - Złodzieje kradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość: sprzęt elektroniczny, m.in. laptopy i aparaty fotograficzne, monety kolekcjonerskie i alkohol - powiedział Jeżak.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, miejscowy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów