Trwa ładowanie...
wprost

Okładki tygodników - Opole i TVP wciąż rozpalają emocje

Afera wokół odwołania Festiwalu w Opolu i jej polityczne konsekwencje to najważniejszy temat dwóch tygodników - "Newsweeka" i "wSieci". Natomiast "Wprost" donosi o tym, że "nikt nie chroni prezydenta".

Share
Okładki tygodników - Opole i TVP wciąż rozpalają emocje
Źródło: Newsweek, Fot: Newsweek
d1fesod

"Andrzej Duda pod okiem BOR bawił w zakopiańskim hotelu Belvedere, który nie ma pozwolenia na użytkowanie, a strażacy nie zaakceptowali odbioru budynku. Sprawę badają już ABW i prokuratura. O szczegółach w jutrzejszym numerze „Wprost”.

Wprost
Źródło: Wprost, Fot: Wprost

Zobacz też: Gwiazdy zbojkotowały Festiwal w Opolu

"Prezes każe mu gryźć" informuje na okładce tygodnik Tomasza Lisa, nawiązując do słynnej ksywy Jacka Kurskiego - "bulterier PiS-u". "W sprawie Opola Kaczyński całkowicie poparł Kurskiego i uważa, że doszło do prowokacji wymierzonej w PiS i TVP" - czytamy. Nie jest to szczególnie zaskakujące, gdyż rzeczniczka PiS już 11 maja donosiła na Twitterze: "Atak niepolskich mediów na J.Kurskiego udowadnia, że TVP w końcu mówi głosem Polaków. Kurski ma mocną pozycję jako prezes TVP".

Newsweek
Źródło: Newsweek, Fot: Newsweek

Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją "wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość". Temu, że odwołano festiwal w Opolu ma być winna - zdaniem prawicowych dziennikarzy - "Gazeta Wyborcza", która zacytowała nieoficjalną wypowiedź menedżera Kayah i "nakręcona spirala doprowadziła do najczarniejszego końca w historii Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej". Na okładce z jednej strony roześmiany Michnik, Nosowska i Kayah, a z drugiej poważnie zatroskany, ale niezłomny Jacek Kurski.

wSieci
Źródło: wSieci, Fot: wSieci
d1fesod

Podziel się opinią

Share
d1fesod
d1fesod
Więcej tematów