Trwa ładowanie...
usa
oprac. Adam Styczek
14-04-2017 03:35

Okaleczała dzieci przez 12 lat. Grozi jej dożywocie

Jumana Nagarwala, pracująca w jednym ze szpitali w Detroit przez 12 lat trudniła się wykonywaniem klitoridektomii (obrzezywaniem kobiet) na dziewczynkach w wieku 6 do 8 lat.

Share
Okaleczała dzieci przez 12 lat. Grozi jej dożywocieŹródło: Henry Ford Hospital, fot: Jumana Nagarwala
d1beh8i

Prokuratura otrzymała informacje nt. nielegalnych (w USA od 1996 roku) praktyk od anonimowego informatora. Jeśli kobieta zostanie uznana za winną, grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Lokalne media podają, że dr Nagarwala nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. - Dopuszczała się najbardziej ohydnych czynów na dzieciach, które nie mogły się w żaden sposób obronić – stwierdza oskarżyciel publiczny.

- Obrzezywanie żeńskich narządów płciowych to jeden z przykładów brutalnej formy przemocy na kobietach i dziewczętach – dodaje prokurator.

d1beh8i

Pierwsza sprawa sądowa ws. stosowania klitoridektomii w USA została przeprowadzona w 2006 roku. Wówczas etiopska imigrantka została skazana na 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta ta przeprowadziła „zabieg” przy pomocy nożyczek na swojej dwuletniej córce.

Wg. raportu ONZ na całym świecie ponad 200 mln kobiet zostało okaleczonych przez wykonanie klitoridektomii. Większość z nich to obywatelki Egiptu, Etiopii i Indonezji.

d1beh8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1beh8i
Więcej tematów