Trwa ładowanie...
usa

Okaleczała dzieci przez 12 lat. Grozi jej dożywocie

Jumana Nagarwala, pracująca w jednym ze szpitali w Detroit przez 12 lat trudniła się wykonywaniem klitoridektomii (obrzezywaniem kobiet) na dziewczynkach w wieku 6 do 8 lat.

Share
Okaleczała dzieci przez 12 lat. Grozi jej dożywocie
Źródło: Henry Ford Hospital, Fot: Jumana Nagarwala
d1w82gt

Prokuratura otrzymała informacje nt. nielegalnych (w USA od 1996 roku) praktyk od anonimowego informatora. Jeśli kobieta zostanie uznana za winną, grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Lokalne media podają, że dr Nagarwala nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. - Dopuszczała się najbardziej ohydnych czynów na dzieciach, które nie mogły się w żaden sposób obronić – stwierdza oskarżyciel publiczny.

d1w82gt

- Obrzezywanie żeńskich narządów płciowych to jeden z przykładów brutalnej formy przemocy na kobietach i dziewczętach – dodaje prokurator.

Pierwsza sprawa sądowa ws. stosowania klitoridektomii w USA została przeprowadzona w 2006 roku. Wówczas etiopska imigrantka została skazana na 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta ta przeprowadziła „zabieg” przy pomocy nożyczek na swojej dwuletniej córce.

Wg. raportu ONZ na całym świecie ponad 200 mln kobiet zostało okaleczonych przez wykonanie klitoridektomii. Większość z nich to obywatelki Egiptu, Etiopii i Indonezji.

d1w82gt

Podziel się opinią

Share
d1w82gt
d1w82gt
Więcej tematów