Trwa ładowanie...

Ojciec maltretował dwumiesięczne dziecko. Niemowlę miało połamane kości

Ojciec bił dwumiesięcznego Kamilka. Dziecko miało siniaki na całym ciele i połamane kości

Share
Ojciec maltretował dwumiesięczne dziecko. Niemowlę miało połamane kości
Źródło: iStock.com
d21t6js

Ojciec znęcał się nad małym dzieckiem

Pracownicy pomocy społecznej zastali dwumiesięcznego Kamilka w strasznym stanie. Dziecko miało połamane kości i rozległe siniaki na całym ciele. Natychmiastowo wezwano policję i pogotowie. Okazało się, że oprawcą był 29-letni ojciec dziecka. Wiadomo, że mężczyzna już trafił do aresztu.

Okoliczności zdarzenia

Damian G. wraz ze zwoją partnerką Dagmarą mieszkali w wynajętym domu w Chotomowie, gdzie mieli zajmować się niemowlęciem. Rodzina była objęta dozorem pomocy społecznej, a Damian był już w przeszłości karany. Gdy pracownicy opieki złożyli wizytę podopiecznym znaleźli pobite, zmaltretowane dziecko.

Postępowanie wobec ojca dziecka – Damiana G.

Ojca Kamilka przesłuchano i częściowo przyznał się do winy. Na początku otrzymał zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wieku. Z czasem otrzymał jednak zarzut usiłowania zabójstwa. Zdaniem Marcina Sadusia z prokuratury Warszawa-Praga mężczyzna musiał liczyć się z faktem, że dziecko mogło umrzeć od tak brutalnych uderzeń.

Należy podkreślić, że matka Kamilka – Dagmara G. została przesłuchana w charakterze świadka. Nie można jednak wykluczyć, że jej również będzie pozostawiony zarzut. Obecnie dwumiesięczny Kamilek przebywa pod opieką lekarza przy ulicy Niekłańskiej.

d21t6js

Podziel się opinią

Share
d21t6js
d21t6js
Więcej tematów