Trwa ładowanie...
d1phj93

Ojciec małej Róży znęcał się nad zwierzętami?

Władysław Sz. z Błot Wielkich (woj. wielkopolskie), ojciec małej Róży, wobec którego prowadzone jest postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej, stanął przed sądem rejonowym w Szamotułach oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami.

d1phj93
d1phj93

W maju 2010 roku Inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt z Trzcianki oraz lekarz weterynarii znaleźli na jego posesji kilkadziesiąt zagłodzonych i zaniedbanych zwierząt gospodarskich. Część z nich, znajdujących się w najgorszym stanie, zabrano z gospodarstwa, wobec pozostałych Władysław Sz. zobowiązał się do poprawienia ich warunków.

Oskarżony nie przyznaje się do winy. - Ja robiłem, co mogłem, ale nie wszystko mogłem zrobić. Nie znęcałem się nad tymi zwierzętami - powiedział po rozprawie dziennikarzom.

Według zeznających podczas procesu inspektorów z pogotowia dla zwierząt z Trzcianki gospodarstwo oskarżonego jest jednym z najgorszych w powiecie.

Władysław Sz. jest ojcem Róży, którą w ubiegłym roku sąd odebrał rodzicom zaraz po porodzie. Po interwencji mediów i pomocy ze strony sąsiadów dziewczynka wróciła do rodziców. W sądzie w Szamotułach równolegle toczy się sprawa dotyczącą ograniczenia władzy rodzicielskiej małżeństwa Sz.

d1phj93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1phj93
Więcej tematów