Trwa ładowanie...

Ojciec Jan Góra zostanie pochowany na Polach Lednickich

• Ojciec Jan Góra zmarł w trakcie odprawiania mszy • Pogrzeb odbędzie się 30 grudnia • Duszpasterz spocznie nad Jeziorem Lednickim
Share
Ojciec Jan Góra zostanie pochowany na Polach Lednickich
Źródło: Urząd Miasta Poznania
dme1sjs

Ojciec Jan Góra zmarł nagle w poniedziałek wieczorem w wieku 67 lat. Odprawiał mszę w kościele domikanów przy al. Niepodległości o godz. 19. W jej trakcie nagle źle się poczuł i zasłabł. Na miejsce wezwano karetkę, ale nie udało się go uratować. Powodem zgonu było zatrzymanie akcji serca.

We wtorek dominikanie poinformowali, że pogrzeb ojca Góry odbędzie się 30 grudnia. O godz. 10:30 zostanie odprawiona msza pogrzebowa w kościele dominikanów przy al. Niepodległości 20. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 14:30 nad Jeziorem Lednickim, czyli miejscu, z którym zmarły był najbardziej kojarzony. To właśnie w tym miejscu od 18 lat odbywają się Spotkania Młodych organizowane przez ojca Górę, w których uczestniczy co roku blisko 100 tys. osób, co stanowi największe spotkanie młodzieży katolickiej w Europie.

Za swoją działalność duchowną, społeczną i literacką był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany nie tylko przez środowiska katolickie. Otrzymał m.in. Nagrodę Literacką im. Kościelskich, Nagrodę "Gazety Wyborczej" - Gigant 1997, Nagrodę im. Piotra Wawrzyniaka, Nagrodę Pracy Organicznej "Głosu Wielkopolskiego", Episkopatu Polski "Totus", Wielkiej Pieczęci Miasta Poznania.

Ojciec Góra także jako jedyny został uhonorowany dwoma największymi wyróżnieniami, jakie może nadać stolica Wielkopolski: Honorowe Obywatelstwo Miasta Poznania i tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dme1sjs

Podziel się opinią

Share
dme1sjs
dme1sjs
Więcej tematów