Trwa ładowanie...

Ojciec Jan Góra zostanie pochowany na Polach Lednickich

• Ojciec Jan Góra zmarł w trakcie odprawiania mszy
• Pogrzeb odbędzie się 30 grudnia
• Duszpasterz spocznie nad Jeziorem Lednickim

Share
Ojciec Jan Góra zostanie pochowany na Polach Lednickich
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d2ns6w8

Ojciec Jan Góra zmarł nagle w poniedziałek wieczorem w wieku 67 lat. Odprawiał mszę w kościele domikanów przy al. Niepodległości o godz. 19. W jej trakcie nagle źle się poczuł i zasłabł. Na miejsce wezwano karetkę, ale nie udało się go uratować. Powodem zgonu było zatrzymanie akcji serca.

We wtorek dominikanie poinformowali, że pogrzeb ojca Góry odbędzie się 30 grudnia. O godz. 10:30 zostanie odprawiona msza pogrzebowa w kościele dominikanów przy al. Niepodległości 20. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 14:30 nad Jeziorem Lednickim, czyli miejscu, z którym zmarły był najbardziej kojarzony. To właśnie w tym miejscu od 18 lat odbywają się Spotkania Młodych organizowane przez ojca Górę, w których uczestniczy co roku blisko 100 tys. osób, co stanowi największe spotkanie młodzieży katolickiej w Europie.

d2ns6w8

Za swoją działalność duchowną, społeczną i literacką był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany nie tylko przez środowiska katolickie. Otrzymał m.in. Nagrodę Literacką im. Kościelskich, Nagrodę "Gazety Wyborczej" - Gigant 1997, Nagrodę im. Piotra Wawrzyniaka, Nagrodę Pracy Organicznej "Głosu Wielkopolskiego", Episkopatu Polski "Totus", Wielkiej Pieczęci Miasta Poznania.

Ojciec Góra także jako jedyny został uhonorowany dwoma największymi wyróżnieniami, jakie może nadać stolica Wielkopolski: Honorowe Obywatelstwo Miasta Poznania i tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ns6w8

Podziel się opinią

Share
d2ns6w8
d2ns6w8
Więcej tematów