Trwa ładowanie...
dknkdjf

Ogromny rachunek urzędnika - za co?

Cyberprzestępcy atakują instytucje publiczne, by pochwalić się umiejętnościami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

dknkdjf
dknkdjf

Niedawno jeden z urzędów miejskich na południu kraju otrzymał ogromny rachunek za rozmowy telefoniczne na kwotę 50 tys. zł. Wewnętrzne dochodzenie nie dało rezultatu. Okazało się, że to nie pracownicy są winni.

Do systemu telekomunikacyjnego urzędu wkradli się hakerzy, którzy przekierowywali jego połączenia telefoniczne do Afryki.

Na różnego rodzaju ataki internetowych przestępców najbardziej narażone są instytucje centralne. Ale administracja lokalna też nie może się czuć bezpiecznie.

Włamania tego typu mają dwojaki charakter. Mogą mieć na celu zdobycie cennych danych. Drugim motywem jest po prostu chęć pokazania swoich umiejętności i popisania się przed innymi. Sieci komputerowe urzędów są po prostu wyzwaniem dla nieuczciwych informatyków.

Wszystkie instytucje stosują różnego typu zabezpieczenia przed atakiem hakerów. Jednak wszelkie informacje na ten temat są objęte ścisłą tajemnicą - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

dknkdjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dknkdjf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj