Trwa ładowanie...
dzbcntq

Ogromny pożar pod Głogowem. Płonie nielegalne składowisko odpadów chemicznych

W rejonie szybu św. Jakuba należącego do KGHM pod Głogowem płonie nielegalne składowisko śmieci. Ogień objął blisko 2 ha terenu, płonie też las. Zagrożone są budynki mieszkalne. Zdecydowano o ewakuacji 340 górników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej
Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
dzbcntq

- Zapadła decyzja, że będziemy ewakuować mieszkańców okolicznej wioski, ale wiatr zaczął nam sprzyjać, więc jeszcze się wstrzymujemy - powiedział w rozmowie z RMF FM przed godz. 16 st. kpt. Daniel Mucha z dolnośląskiej straży pożarnej. Na miejscu pracuje już 30 zastępów.

- Prosimy mieszkańców o obserwowanie zjawiska i w przypadku zmiany kierunku wiatru w stronę Głogowa o zamknięcie okien i nieopuszczanie miejsca zamieszkania. Szczególnie osoby starsze i dzieci proszone są pozostanie w domu - apelowała wcześniej Rada Miejska w Głogowie.

   google.maps
(google.maps)

Nielegalne składowisko odpadów płonie w miejscowości Jakubów, 9 km od Głogowa. Z ogniem walczą samoloty gaśnicze. - Beczki z tymi substancjami wybuchają, co jest niebezpieczne i spowodowało rozprzestrzenienie się pożaru także na pobliski las - dodał Mucha.

dzbcntq

Na miejsce wysłano grupę chemiczną z Legnicy, która ma sprawdzić, jak groźny dla zdrowia jest dym. To jednak nie wszystko. Ewakuowano 342 górników z pobliskiego szybu wentylacyjnego.

bty zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
bty (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

Portal gazetawroclawska.pl przypomina, że w to miejsce od kilku lat zwożono ciężarówkami pojemniki z cieczą na prywatną działke. Plac został ogrodzony, pilnowali go ochroniarze.

Źródło: RMF FM, gazetawroclawska.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzbcntq

Podziel się opinią

Share
dzbcntq
dzbcntq
Więcej tematów