Trwa ładowanie...
d4czvl7

Ogromne korki na zakopiance. Tłumy turystów w górach

Gigantyczne korki na zakopiance. Ponad godzinę zajmuje pokonanie odcinka Skomielna Biała - Nowy Targ w stronę Zakopanego. Tysiące ludzi ruszyło w góry. Tatrzański Park Narodowy informuje, że nie ma już miejsc na parkingach w rejonie Morskiego Oka.
Share
Korki na zakopiance
Korki na zakopianceŹródło: PAP
d4czvl7

Jak informuje Radio Kraków, spore zatory na zakopiance są w Skomielnej Białej. Google Maps wskazuje, że ogromny korek jest przed Klikuszową. Ponad godzinę zajmuje pokonanie odcinka Skomielna Biała - Nowy Targ dla jadących w stronę Tatr.

Także osoby wracające ze stolicy polskich Tatr muszą się liczyć w dłuższą przeprawą. Z Zakopanego do Skomielnej Białej trzeba jechać około półtorej godziny.
Tatrzański Park Narodowy informuje, że wyprzedane zostały już wszystkie bilety na parkingi w rejonie Morskiego Oka. Dotyczy to całego weekendu. Można tam dojechać transportem publicznym.

Koronawirus. Jak uniknąć zakażenia na szlakach

Jak wynika z informacji Tatrzańskiego Parku Narodowego, w Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. Na szlakach wyposażonych w łańcuchy mogą tworzyć się kolejki (rejon Orlej Perci, Rysy, Giewont).

d4czvl7

Władze parku przypominają także o zasadach w związku z pandemią koronawirusa. W celu zminimalizowania ryzyka należy zachowywać dystans 1,5 m od innych turystów. Najlepiej iść na wycieczkę w towarzystwie osób, z którymi przebywa się na co dzień. Należy unikać gromadzenia się na szlakach i w strefach wypoczynkowych.

Szlaki i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane. Bezpieczniej jest unikać kontaktu z ławami, barierkami, ogrodzeniami bez zabezpieczenia, np. rękawiczek. Tatrzański Park Narodowy zachęca też do zakupu biletów on-line.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

d4czvl7

Podziel się opinią

Share
d4czvl7
d4czvl7
Więcej tematów