Trwa ładowanie...
d4bkegh

Ograniczenie ruchu lotniczego na wschodzie Polski. Potrwają miesiąc

O wprowadzeniu od piątku ograniczeń poinformował rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Piotr Walatek. Nie są znane wszystkie powody wprowadzenia takiego ograniczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ograniczenia w ruchu powietrznym potrwają miesiąc
Ograniczenia w ruchu powietrznym potrwają miesiąc (Fotolia)
d4bkegh

- Na wniosek dowódcy operacyjnego zostały wprowadzone cztery rejony ograniczenia lotów, ma to związek z działaniami sił zbrojnych wspólnie ze Strażą Graniczną. Ograniczenia mają stworzyć warunki do bezpiecznego wykonywania lotów w tym rejonie przez lotnictwo państwowe – powiedział ppłk Piotr Walatek.

To jedyny znany powód podjęcia takiej decyzji. Pozostałe informacje o powodach wprowadzenia ograniczeń są niejawne.

Zobacz też: Manewry Zapad 2017 - czy Polska ma się czego obawiać?

Rejony ograniczenia lotów wyznaczono od 1 do 30 września na północnym wschodzie i wzdłuż wschodniej granicy Polski na głębokość 30 km od granicy w głąb kraju, do wysokości 2000 metrów od uśrednionego poziomu morza.

d4bkegh

- Generalnie nie będzie to miało skutków dla lotnictwa komunikacyjnego, ograniczenia obejmą lotnictwo sportowe i prywatne statki powietrzne – zaznaczył ppłk Piotr Walatek. Ograniczenia w ruchu powietrznym nie będą miały wpływu na loty ratownicze ani loty o statusie HEAD, czyli m.in. najważniejszych osób w państwie.

Rzecznik podkreślił, że wspólne działania Sił Zbrojnych RP i Straży Granicznej odbywają się cyklicznie w różnych rejonach kraju, podobne ograniczenia wprowadzano wcześniej np. w Bieszczadach i na Podlasiu. - To nic nowego ani nadzwyczajnego – zaznaczył.

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów