Trwa ładowanie...
d3lehsg

Ofiara księdza pedofila pisze do ministra edukacji narodowej. Chce odebrania duchownemu odznaczenia

Przeprosił swoją ofiarę za molestowanie. Kary uniknął, bo sprawa się przedawniła. Ksiądz Walerian S. z Lublina najpierw stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, teraz może zostać pozbawiony kolejnego odznaczenia. Chce tego skrzywdzony przez niego w dzieciństwie mężczyzna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz może stracić kolejne odznaczenie
Ksiądz może stracić kolejne odznaczenie (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d3lehsg

"Jeśli Medal Komisji Edukacji Narodowej jest przyznawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie dzieci, to Walerian S., gwałcąc mnie jako dziecko, sprzeniewierzył się wszelkim zasadom ukierunkowanym na oświatę i wychowanie. To, co zrobił, jest haniebne i nie pozwala od takiego człowieka czerpać wzorców wychowawczych, oświatowych" - napisał do Ministerstwa Edukacji Narodowej Piotr Halliop.

O sprawie pisze "Dziennik Wschodni". Halliop był molestowany przez ks. Waleriana S. w dzieciństwie. Jak stwierdził sąd, "w latach 1986–1994 duchowny naruszył jego dobra osobiste w postaci godności oraz nietykalności cielesnej.

Choć z powodu przedawnienia sprawy ksiądz nie trafił do więzienia, przeprosił ofiarę. Poniósł też inne konsekwencje.

d3lehsg

Zamieszanie wokół wypłaty 500 plus w Warszawie. Komentarz szefa KPRM

Stolica Apostolska nałożyła na niego karę. Ma zakaz jakiejkolwiek publicznej działalności, nie może przewodniczyć mszy świętej ani głosić homilii.

d3lehsg

10 września prezydent Andrzej Duda zdecydował o odebraniu mu Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. 20 września duchowny zwrócił odznaczenie.

Zobacz też: Ofiara księdza zeznawała ws. Marka Lisińskiego. "Ciągle mnie ta sytuacja boli"

Źródło: "Dziennik Wschodni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lehsg

Podziel się opinią

Share

d3lehsg

d3lehsg
Więcej tematów