Trwa ładowanie...

Ofiara księdza pedofila do oprawcy: "zabiłeś mnie, żyję tylko kawałeczkiem życia"

Robert Fidura w dzieciństwie był ofiarą dwóch księży pedofili. Ostatnio zrezygnował z zasiadania w Fundacji Świętego Józefa, która ma wspierać wykorzystywane osoby. Jak wyjaśnił, był to gest sprzeciwu wobec działań polskich biskupów. Fidura powiedział również, co chciałby przekazać swoim oprawcom.

Share
Robert Fidura odszedł z Fundacji Świętego Józefa. Wyjaśnił powody
Robert Fidura odszedł z Fundacji Świętego Józefa. Wyjaśnił powodyŹródło: Youtube
d2pqdl2

- Fundacja robi, co może, jeżeli mogę tak powiedzieć. Natomiast moje odejście było pewnym głosem sprzeciwu wobec postawy biskupów z Konferencji Episkopatu Polski. Z jednej strony księża biskupi finansują tę fundację, wpłacają pieniądze pobierane od poszczególnych księży - powiedział w rozmowie z TVN24 Robert Fidura.

I dodał, że "z drugiej strony właśnie jest sprawa ks. Andrzeja Dymera, nie tylko jego, ciągnąca się od dwudziestu kilku lat". W jego ocenie "dwaj arcybiskupi metropolici zrobili wszystko, żeby bodaj przez osiem czy dziewięć lat w ogóle nie uruchomić procesu w drugiej instancji".

Fidura w dzieciństwie był wykorzystywany przez dwóch księży. W programie zapytano go, co powiedziałby dzisiaj księdzu, który go skrzywdził (obydwaj duchowni nie żyją).

d2pqdl2

- Zabiłeś mnie, żyję tylko kawałeczkiem życia. Dzięki temu, co zrobiłeś, mnie praktycznie nie ma - stwierdził były członek rady Fundacji Świętego Józefa.

Andrzej Sośnierz poza Porozumieniem? Wymowny komentarz Borysa Budki

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pqdl2

Podziel się opinią

Share
d2pqdl2
d2pqdl2
Więcej tematów