Trwa ładowanie...

Odwołanie Cezarego Morawskiego. Wojewoda wstrzymuje uchwałę zarządu, zarząd się tym nie przejmuje

- W naszej opinii odwołanie Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu jest skuteczne - takiej wersji trzyma się rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego Jarosław Perduta. Wojewoda dolnośląski, który ogłosił wstrzymanie tej uchwały, jest jednak innego zdania.

Odwołanie Cezarego Morawskiego. Wojewoda wstrzymuje uchwałę zarządu, zarząd się tym nie przejmujeŹródło: wikimedia Commons
d1is9w9

- Nieszczęście polega na tym, że w całej tej sprawie wykorzystywany jest autorytet wojewody – powiedział Jarosław Perduta i określił sytuację jako „dość niewiarygodną”. Jak zapewnił, prawnicy Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego analizują ją, ale postanowienie wojewody będzie honorowane.

- W naszej opiniiodwołanie Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu jest skuteczne,wręczenie wypowiedzenia z pracy panu Morawskiemu jest również skuteczne – powiedział. Dodał, że po przeprowadzeniu analizy prawnej zostaną podjęte przez zarząd województwa odpowiednie kroki.

Morawski jest chory

- Nasz prawnik uważa, że wojewoda nie mógł wstrzymać uchwały, bo jej jeszcze nie otrzymał – mówił również rzecznik.

Cezary Morawski w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że nie zgadza się z argumentami, które zostały podane w uchwale o jego odwołaniu. Powiedział również, że nie podejmie kroków prawnych, ponieważ podjął je już wojewoda. Oświadczył również, że jest na zwolnieniu lekarskim i dlatego nie może przyjąć odwołania.

d1is9w9

Morawski zastąpił posła Nowoczesnej

Procedura odwołania Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu została wszczęta 10 lutego. Zarząd województwa wystąpił wówczas do resortu kultury z prośbą o opinię ws. odwołania Morawskiego. W kwietniu minister kultury Piotr Gliński w piśmie do marszałka Przybylskiego wyraził negatywną opinię w tej sprawie. Zwrócił się przy tym z prośbą o „ponowny namysł nad zamiarem odwołania” Morawskiego.

Cezary Morawski został wybrany w konkursie na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu pod koniec sierpnia ub.r. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Mieszkowskiego, który jest posłem Nowoczesnej, a w konkursie nie mógł wystartować z powodu braku wymaganego wykształcenia. Polityk złożył w tej sprawiezawiadomienie do prokuratury.

d1is9w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1is9w9
Więcej tematów